22.6. 2020 6:00

Kuchyňa trochu inak: Ak v nej zanedbáte TÚTO vec, nebudete sa v nej dobre cítiť

22.6. 6:00

Kuchyňa trochu inak: Ak v nej zanedbáte TÚTO vec, nebudete sa v nej dobre cítiť

Foto: Archív

Aký máte pocit pri každodenných činnostiach, ako sú príprava jedla, varenie či upratovanie? Ak sa so svojou kuchyňou akosi neviete zžiť, možno za tým stoja jej nesprávne rozmery. Čo to však presne znamená?

Bežná kuchyňa nie je pre každého

Ak máte štandardnú výšku postavy a netrpíte žiadnymi zdravotnými obmedzeniami, zrejme ste nemali dôvod riešiť výškové nastavenia svojej kuchyne. Takzvaná typizovaná výška kuchyne myslí práve na priemerne vysokého človeka. Nie všetci však spadajú do zlatého priemeru, a tak osoba s nižšou postavou, napríklad okolo 160 centimetrov alebo naopak človek s vysokou postavou cez 190 centimetrov potrebuje pre pohodlnú prácu v kuchyni úplne iné rozmery.

Ako vyberať

Než sa dostaneme k číslam, je jasné, že v každej domácnosti sa môžu nachádzať dospelí  členovia s rôznou výškou. Nastavenie výšky kuchyne musí zohľadňovať potreby všetkých, predovšetkým však tej osoby, ktorá trávi v kuchyni najviac času. Zatiaľ čo do vyššie položených skriniek dočiahne nízka osoba pomocou schodíkov, pracovná plocha by rozhodne mala byť prispôsobená jej výške. V kuchyni môžete mať pracovné plochy vo viacerých výškach.

autor:  Andrea
22.6. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44