2.2. 2021 18:00

Kuchyňa PRED a PO: Z drevenej klasiky je moderná biela - a ten obklad!

2.2. 18:00

Kuchyňa PRED a PO: Z drevenej klasiky je moderná biela - a ten obklad!

Foto: spraypaintandchardonnay.com

Ak má kuchyňa dobrú dispozíciu, je radosť ju prerábať. Ukážkový príklad sme našli na blogu spraypaintandchardonnay.com, kde dizajnérka zmenila klasickú drevenú linku na bielu krásku.

Na začiatku to bola kuchyňa zo skorých 90-tych rokov, kedy vládol drevený obklad a dlaždicová klasika. Kombinácia bielej a dreva, ktorá starú kuchyňu definuje, je moderná aj dnes, ale v dizajnovo inom prevedení. A tak sa majitelia rozhodli, že chcú úplnú zmenu a dreva sa zbavia.

Vznikol priestor, ktorý žiari nadčasovou bielou farbou a snáď najzaujímavejší je postup. Linka totiž nie je nová, iba premaľovaná. Ostali teda pôvodné skrinky, pribudol ale nový náter, ktorý zmenil celkový look. Vďaka tomu sa dizajnérka bez problémov zmestila do nižšieho rozpočtu, ktorý majitelia na renováciu kuchyne mali. Pridala obklad s efektom kameňa a neprehliadnuteľná zmena je na svete.

Kuchyňu celkom zmenila farba a zástena. Dokonalá premena trvala niekoľko týždňov
Kuchyňu celkom zmenila farba a zástena. Dokonalá premena trvala niekoľko týždňov
Zdroj: spraypaintandchardonnay.com

Kuchynská linka síce nie, ale viacero vecí v kuchyni predsa len prešlo výmenou. V prvom rade je to podlaha, následne pracovná doska, umývadlo, skrinky v rohu nahradili otvorené police a zmenilo sa aj osvetlenie. Nová je aj chladnička, ktorá ostala v zostave. Zvyšok spotrebičov ako rúra či mikrovlnka ostali pôvodné. Dizajnérka, samozrejme, výsledok skrášlila aj efektnými doplnkami v podobe priehľadných barových stoličiek, drevených dosiek, kvetov či kníh a nová kuchyňa je na jednotku. Ako sa vám páči?

Všetky detaily premeny si pozrite v galérii článku.

autor:  Gabi
2.2. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44