26.7. 2020 18:00

Kuchyňa, jedáleň a obývačka v jednom: Inšpirácia (nielen) pre malé byty

26.7. 18:00

Kuchyňa, jedáleň a obývačka v jednom: Inšpirácia (nielen) pre malé byty

Foto: archív NMH

Byt, ktorý prešiel rozsiahlou rekonštrukciou, sa nachádza v exotickej Manile.

Hlavné mesto Filipín má asi 1, 6 milióna obyvateľov a mnohí z nich občasne bývajú v meste, no väčšinu roka trávia v príhodnejších lokalitách. Tak je to aj v prípade rodiny s troma dospelými deťmi, ktorá býva v rodinnom dome mimo mesta, no v centre si chcela zachovať aspoň menší byt. Napokon, počas turistickej sezóny, ktorá sa na Filipínach viac-menej nekončí, nie je vždy jednoduché ani lacké zohnať slušný hotel. Navyše, vlastný byt zabezpečuje dostatok súkromia, čo v nejednom hoteli nie je možné dosiahnuť.

Malý byt pôsobí hotelovo.
Malý byt pôsobí hotelovo.
Zdroj: archív NMH

Zaujíamvosťou bytu je jeho takmer hotelový vzhľad. A najmä, plynulé prepojenie otvorenej kuchyne s jedálenskou časťou. Tá zasa harmonicky nadväzuje na obývačku. Všetko v jednotnom štýle - teplé tóny a hebké materiály. Naopak spálňa je ladená do modra. Noci totiž bývajú na Filipínach vlhké a teplé. Aj studené farby tak pomáhajú navodiť upokojujúcu a chladivú atmosféru.

Spálňa je samostatne.
Spálňa je samostatne.
Zdroj: archív NMH

Byt nemá veľkú rozlohu. Práve (mierne neosobný) hotelový dizajn ho však opticky zväčšuje. Za pozornosť stoja aj svietidlá - namiesto rušivých visiacich lustrov majitelia vsadili na odrazové svetlo v konzolách pod stropom. Chcete vidieť ešte viac? Malý prerobený byt nájdete v galérii.

Zdroj: nonka
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
26.7. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44