14.2. 2020 21:00

Ktoré rastliny patria do vašej spálne? Tieto krásky vám prinesú zdravý spánok

14.2. 21:00

Ktoré rastliny patria do vašej spálne? Tieto krásky vám prinesú zdravý spánok

Foto: Svetlana Zayats / EyeEm, getty images

Spálňa je miestnosť, do ktorej si len tak niekoho nepustíme. Platí to pre zvedavé návštevy i domácich miláčikov. V tejto miestnosti by ste však rozhodne mali privítať zelených pomocníkov, ktorí budú usilovne pracovať na zdravom prostredí i vytváraní príjemnej atmosféry!

V každej miestnosti v našej domácnosti môžeme pestovať rastliny. Ak ste ich milovníkom, rozhodne by vám nemali chýbať aj v spálni. Práve toto je miestnosť kam rastliny rozhodne patria. Než ich však do svojej spálne prinesiete, nezabudnite im vytvoriť správne svetelné podmienky. O čo ide? V prípade, že túto miestnosť máte trvalo zatemnenú alebo často spávate počas dňa, je možné, že rastliny v spálni nebudú mať dostatočné množstvo svetla. Umiestnite ich preto čo najbližšie k oknu a pri každej možnej príležitosti im doprajte čo najviac slnečných lúčov.

V spálni je potrebné mať čerstvé rastliny.
V spálni je potrebné mať čerstvé rastliny.
Zdroj: Laurie Rubin, getty images

Zdravý vzduch i príjemné prostredie

Už dlho je známe, že rastliny v domácnosti filtrujú vzduch, vyrábajú kyslík a zachytávajú prach aj iné nečistoty v našom okolí. Sú teda skutočne užitočnými a navyše oku lahodiacimi pomocníkmi.

Jednou z rastlín, ktoré sa rozhodne oplatí mať v domácnosti je zdravá a krásna aloe vera. Umiestniť ju môžete aj do spálne, do svojho okolia uvoľňuje mnoho kyslíka – ako potvrdila aj slávna NASA. Budeme jej veriť, a tak odporúčame túto rastlinu ako spoločníka, i pre jeho zdravotné účinky. Pokračovanie na 2. strane.

Inšpirujte sa v našej galérii, aké vkusné sú spálne s rastlinami.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
14.2. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44