9.2. 2020 15:00

Krok po kroku: Takto si sami ľahko zrenovujete staré drevené podlahy

9.2. 15:00

Krok po kroku: Takto si sami ľahko zrenovujete staré drevené podlahy

Máte podlahy, ktoré už nevyzerajú atraktívne a skôr miestnosti dodávajú ošumelý výzor? Niektoré renovácie môžete urobiť aj vo vlastnej réžii. Čo poviete, skúsite to?

Na obnovenie podlahy existuje mnoho trikov, viaceré z nich nie sú finančne a ani po iných stránkach náročné. Takže podľa svojich schopností a hrúbky peňaženky nájdete iste riešenie aj pre vás. Ak nemáte inú možnosť, podlahy zakryte kobercami alebo nábytkom a začnite zisťovať, akým spôsobom by ste sa pustili do ich osvieženia.

Najľahšie je brúsenie

Jednou z najjednoduchších možností je zbrúsenie vrchnej vrstvy a preklakovanie. Potrebné pomôcky si môžete požičať v požičovni nástrojov, ak však podlaha potrebuje aj nejaké úpravy, zvážte, či už máte dostatočné skúsenosti. Prejdite sa po miestnosti, odtiahnite nábytok a nadvihnite koberce, aby ste získali prehľad o prácach, ktoré budú potrebné.

Krok po kroku: Takto si sami ľahko zrenovujete staré drevené podlahy
Zdroj: homebuilding.co.uk

 

Drevo neustále pracuje, preto si časom všimnete, že medzi jednotlivými doskami máte zväčšujúce sa škáry, v podlahe môžu byť otvory, škrabance či iné stopy. Tu pomôže tmel, výmena časti podlahy a následná povrchová úprava či zjednotenie farebnosti.

Nebojte sa farby

Máte poctivú drevenú podlahu? Iste toho už veľa zažila. Ak je jej povrch už značne opotrebovaný a jednoduché zbrúsenie s opätovným nalakovaním či voskovanie neprichádza do úvahy, siahnite po farbe. Farba môže byť neutrálna, môžete však zvážiť, či by ste zo starej podlahy nespravili novú dominantu miestnosti. Pokračujte na 2. strane.

V našej galérii nájdete ukážku toho, ako sa dá stará poškodená podlaha opraviť jednoduchými krokmi, aby získala zaujímavý vzhľad, za ktorý sa rozhodne netreba hanbiť!

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
9.2. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44