6.12. 2017 13:00

Krátke záclony v kuchyni: Pozrite sa, prečo je to dobrý nápad!

6.12. 2017 13:00

Krátke záclony v kuchyni: Pozrite sa, prečo je to dobrý nápad!

Textilné dekorácie majú zázračnú moc. Dokážu premeniť neosobný a fádny interiér na skutočný domov. Tiež to platí o záclonách v kuchyni, ktoré majú svojich zástancov i odporcov. Inšpirujte sa s nami a zmeňte svoju kuchyňu na pravé srdce domova.

Krátke záclony v kuchyni: Pozrite sa, prečo je to dobrý nápad!

Prečo krátke?
Pri výbere záclony do kuchyne berte do úvahy estetickú, ale najmä praktickú stránku. V kuchyni vzniká pri varení vyššia vlhkosť, je v nej množstvo rôznych pachov a mastných výparov. Ak zvolíte nevhodnú dĺžku alebo typ záclon namiesto dekorácie si pripravíte len problémy.
Jemná čipka vyzerá krásne, ale v kuchyni sa po čase zmení na mastnú handru.
Záclony v kuchyni chránia miestnosť pred slnkom a páľavou. Krátke sú vhodnejšie v malej kuchyni aj vtedy, keď je linka situovaná pod oknom. Záclony nevyplnia celé okno, ale umelecky ho dotvoria.

V kuchyni je dôležitý výhľad: Pozrite si kuchyne s linkou pod oknom

Ľahká údržba
Zvoľte materiál, ktorý sa ľahko udržiava, dajú sa z neho ľahko odstrániť škvrny, odpudzuje prach a nesčitoty a zachová si tvar a farby aj po vypraní. K najpoužívanejším materiálom patrí bavlna, ľan či satén.
Tieto prírodné tkaniny sú vzdušné a vhodné aj pre alergikov, ale majú veľkú nevýhodu. Pri častom praní a na prudkom slnku blednú.
Vhodnou alternatívou sú teda syntetické materiály, napríklad nylon, polyester, umelý hodváb, tyl. Majú priaznivú cenu a sú odolné voči vyblednutiu, no viac priťahujú prach.

Krátke záclony v kuchyni: Pozrite sa, prečo je to dobrý nápad!


Posedenie v kuchyni: Pod oknom chutí čaj najlepšie!

Dokonalý súlad
V otvorenom type kuchyne, ktorá nadväzuje na obývaciu izbu alebo jedáleň sú záclony akcentom, ktorý obe miestnosti dokonale prepojí. Odlišný účel miestností môžete zdôrazniť aj opticky rôznou dĺžkou záclon. Veľmi pekne napríklad vyzerá kombinácia rímskej rolety v kuchyni a dlhých závesov až po zem v jedálni.
Vzhľad záclon prispôsobte farebnosti kuchyne, pokojne ich môžete zladiť s poťahom na stoličkách alebo naopak šokovať kontrastnou farbou.
Môžete vlastniť niekoľko variantov záclon, ktoré využijete pri rôznych príležitostiach alebo ročných obdobiach.

Krátke záclony v kuchyni: Pozrite sa, prečo je to dobrý nápad!

10 byliniek, ktoré sú ideálne do kuchynského okna

Moderné aj tradičné
Kuchynské záclony môžu mať tradičný alebo moderný charakter. Na celkovom pôsobení sa podieľa samotný spôsob uchytenia. Bohato riasené záclony so závesmi a s kvetinovým motívom sa dobre vynímajú v rustikálnej kuchyni.
Vidieckej kuchyni pristanú jednofarebné a jemne pastelové farby a jednoduché vzory. Na výslní sú rímske rolety, ktoré sú univerzálne a vyhovujú rôznym kuchynským štýlom.
Zaujímavá je tzv. kaviarenská záclona, ktorá sa začína v polovici okna. Chráni pred zvedavými pohľadmi a umožňuje dostatočný prestup svetla.

Pozrite si pekné príklady krátkych kuchynských záclon v galérii pod článkom.

Zdroj: radomír
6.12. 2017 13:00
Diskusia ()
Zdieľať článok