23.9. 2020 15:00

Krásna záhrada aj pri nedostatku času: Viete, ako na to?

23.9. 15:00

Krásna záhrada aj pri nedostatku času: Viete, ako na to?

Foto: archív

Patríte k ľuďom, ktorí sa nemôžu svojej záhrade venovať celý deň, a napriek tomu túžia, aby bola krásna? Poradíme vám, čo treba urobiť, aby ste sa z nej mohli tešiť pri minimálnej starostlivosti.

Povedzme si to rovno. Záhrada, ktorá nepotrebuje žiadnu údržbu, neexistuje, pretože o všetko živé sa treba starať. Ak si však vyberiete rastliny, o ktoré sa viac-menej postará príroda, máte vyhraté.

Kvety hortenzií rôznych farieb môžete aj vysušiť. Vydržia vám v interiéri dlhý čas.
Kvety hortenzií rôznych farieb môžete aj vysušiť. Vydržia vám v interiéri dlhý čas.
Zdroj: archív

Kry s kvetmi

Ideálne je vyberať do záhrady dlhoveké a kompaktne rastúce trvalky. Napríklad hortenzie ostriháte raz do roka, na jar prihnojíte a väčšinu roka vás tešia krásnymi veľkými kvetmi. A tie nielenže dostať v rôznych farbách, ale ak z nich spravíte krásnu kyticu, vysušená vám v interiéri vydrží bez toho, aby z nej odpadol čo len lupienok.

Kvetinový koberec

Časť pozemku nechajte pokryť pôdopokryvnými trvalkami a skalkami. Na veľkej ploche vytvoria nádherný farebný koberec, stačí im zavlažovanie z prírody a nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť. Takýmito rastlinami sú napríklad floxy.

Výber stromov

Atraktívnu záhradu vytvoria aj vždyzelené dreviny, pomalyrastúce a zakrpatené ihličňany. Medzi ne patria cyprušteky, borievky a rôzne kultivary borovíc. Pôdu pod nimi namulčujte, alebo nasypte na ňu vrstvu štrku, aby ste nemali problém s odstraňovaním buriny.

 

autor:  Daniela
23.9. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44