26.11. 2022 18:00

Krása starého domu ostala zachovaná: Bývanie v ňom je nádherné

26.11. 2022 18:00

Krása starého domu ostala zachovaná: Bývanie v ňom je nádherné

Foto: Brent Darby

Naraziť na farmársky dom zo 17. storočia nie je v Anglicku ničím výnimočným Zrekonštruovať jeho rozpadnutú podobu do obývateľného domu pre rodinu však už také bežné nie je. Pozrite sa, čo dokázal pár milujúci nehnuteľnosti, dizajn a samozrejme, krásu tohto domu a jeho okolia.

Majiteľmi dnes už krásneho a obývateľného domu sú architekt a grafická dizajnérka. Ich povolania im pomohli k tomu, že z farmárskeho bývania, ktoré od 80-tych rokov nikto neobýval, dokázali spraviť niečo viac. Pán domu síce vraví, že má prácu na polovičný úväzok už 10 rokov, ale za takéto bývanie mu to stojí...

Bývalá súčasť siedmich farmárskych obydlí dnes na prízemí ponúka kuchyňu, centrálnu jedáleň s obývacou izbou a tzv. mokrú miestnosť, čo je obdoba kúpeľne so sprchovým kútom a odtokom na zemi. Do pôvodnej spálne dá dostať "skriňovým" schodiskom a ku dvom novým spálňam a klasickej kúpeľni vedie novovybudované schodisko.

V dome sú pôvodné trámy, niektoré pôvodné steny a množstvo dobového zariadenia. Keď bola s pomocou odborníkov zachránené kostra rozpadnutého domu, majitelia sa pustili do dokončovacích prác. Oživili dlažobné kocky, zachránili dvere, okenice i pracovné plochy vyrobené z brestu. Pozadie im dnes robí autentická vápenná omietka.

Rekonštrukcia farmárskeho bývania zo 17. storočia vytvorila bývanie mladej rodine.
Rekonštrukcia farmárskeho bývania zo 17. storočia vytvorila bývanie mladej rodine.
Zdroj: Brent Darby

Ako povedal jeden z majiteľov, mnohí, čo do domu vošli, ani nevedeli, že je zrekonštruovaný. Z jednej strany je to frustrujúce počuť po tom, čo všetko v dome vykonali, no na druhej strane ide o obrovský kompliment. Nahliadnite do "zachráneného" staručného domu v galérii článku.

autor:  Gabi
26.11. 2022 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy