8.6. 2020 9:00

Kráľovná nebude nadšená: Princova luxusná chata na predaj a k tomu obrovský dlh

8.6. 9:00

Kráľovná nebude nadšená: Princova luxusná chata na predaj a k tomu obrovský dlh

Foto: Getty Images

Britská kráľovská rodina je okrem iného známa aj mnohými škandálmi. V ostatných mesiacoch sa pomerne veľa skloňovalo aj meno princa Andrewa, ktorý najnovšie čelí žalobe. Dlhuje za svoju luxusnú chatu vo Švajčiarsku, a tak ju ponúka na predaj.

Druhý syn a v poradí tretie dieťa kráľovnej Alžbety II., princ Andrew, v minulom roku poriadne rozvíril vody. Prevalilo sa jeho neprimerané správanie k mladým ženám a šokujúce vzťahy s nevhodnými ľuďmi, no ako sa ukazuje, ešte to nekončí. Po tom, čo ho rodina "upratala" do úzadia a snažila sa okolo neho upokojiť situáciu, je tu ďalší problém. Princ spolu s bývalou manželkou Sarah Fergusson čelia žalobe za nevyplatený dlh na svojej parádnej zimnej chate.

60-ročný princ zakúpil nehnuteľnosť ešte v roku 2014. Nakoľko švajčiarsku oblasť Verbier ako rodina veľmi dobre poznali a radi sa tam vracali, investovali do naozaj luxusnej kúpy. Chata má vlastné služobníctvo a kuchára, poskytuje krytý bazén, saunu či bar plný vín a k tomu aj štedrý pozemok. Táto kúpa bola pre známy pár dovolenkovou usadlosťou, ktorú neskôr chceli dať niektorej z dcér. 

Princ Andrew a jeho bývalá žena deti brávali do Švajčiarska, a tak tam aj investovali.
Princ Andrew a jeho bývalá žena deti brávali do Švajčiarska, a tak tam aj investovali.
Zdroj: Getty Images

Dnes sa však ukazuje, že majetok v hodnote takmer 20-miliónov nie je tak úplne splatený a dlžoba vo výške okolo 7 miliónov je stále nevyplatená. Doktnutá osoba princa zažalovala a  samozrejme, celá situácia sa prepiera v médiách. Na kráľovskú rodinu nevrhá práve najlepšie svetlo, takže sa dá predpokladať, že možno zasiahne aj kráľovná. Princ Andrew koná aspoň tak, že chatu dal na predaj.

Zimného luxusu vo Švajčiarsku sa tak členovia dôležitej rodiny musia vzdať, aby splatili, čo treba. Na prvý pohľad sa zdalo, že s peniazmi problémy nemajú, no princ Andrew je dôkazom, že to môže byť aj inak... V galérii si prečítajte ešte viac.

autor:  Gabi
8.6. 2020 9:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44