23.11. 2020 18:00

Kožená sedačka: TOP rady, podľa čoho ju vybrať a ako sa o ňu starať

23.11. 2020 18:00

Kožená sedačka: TOP rady, podľa čoho ju vybrať a ako sa o ňu starať

Foto: SHUTTERSTOCK

Plánujete kúpu sedačky a váhate medzi textilným a koženým poťahom? Kožené sedačky sú krásne, ale vyžadujú si pozornosť. Ak sa o nich budete dobre starať, vydržia vám dlhé roky a budú jedinečnou ozdobou vašej obývačky.

Jedinečný vzhľad

Obľúbenosť sedačiek s koženým poťahom spočíva najmä v ich elegantnom vzhľade a prírodnom pôvode. Tento materiál úplne vyhovuje aj alergikom. Prírodná koža má svoju charakteristickú vôňu a štruktúru príjemnú na dotyk. Kožená sedačka je ozdobou a dodá požadovaný punc luxusu interiéru zariadenom v akomkoľvek štýle. Na výber sú totiž moderné sedačky s jednoduchými líniami i rustikálne bohato prešívané v rôznych farebných odtieňoch.

Osvedčený materiál

Koža sa používa ako poťahový materiál na sedací nábytok dlhé roky, predovšetkým z hovädzieho dobytka. Kvalitná sedačka má mať poťah minimálne z 1,5 mm hrubej kože, tenšie nie sú na každodenné používanie vhodné. Ak chcete naozaj celokoženú sedačku, buďte pozorní. Výrobcovia niekedy nepoužijú kožu na všetky časti, ale kombinujú ju s umelou imitáciou, ktorá vyzerá dôveryhodne, ale nemá vlastnosti pravej kože. Rozoznať pravú kožu od umelej môže byť niekedy ťažké, preto hľadajte na sedačke údaj o pravosti kože, prípadne sa informujte u predajcu.

autor:  Radomir
23.11. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44