23.3. 2020 6:00

Koronavírus vs. váš domov: Čo urobiť, aby ste boli NAOZAJ v bezpečí?

23.3. 6:00

Koronavírus vs. váš domov: Čo urobiť, aby ste boli NAOZAJ v bezpečí?

Foto: Shutterstock

Školy sú zavreté, mnohí zamestnávatelia skrátili pracovný čas a posielajú ľudí na home office. No sme doma naozaj v bezpečí? Keďže sa pohybujeme medzi ľuďmi v práci alebo v obchodoch, na našich rukách, odeve i obuvi pristanú baktérie i vírusy. A najväčšie obavy máme práve pred tým jediným – koronavírusom.

Jarné korona-upratovanie

S príchodom jari gazdinky horúčkovito upratujú domácnosť, prídu veľkonočné sviatky a všetko musí byť tip-top. Koronavírus však posunul jarné upratovanie na novú úroveň. Už nezáleží iba na tom, že nikde nesmie byť prach, okná sa musia lesknúť a v skriniach chceme vidieť „komínky“. Upratovanie musí byť oveľa dôkladnejšie.

Ako si vírus nepriniesť domov

Určite ste si všimli, ako sú oblečení zdravotníci, ktorí prichádzajú do styku s nakazenými. Nie, nechceme, aby ste sa navliekli do igelitu a takto vychádzali von. Odporúčame vám však, aby ste sa vyzuli ešte pred vstupom do bytu či domu. Ak nechcete nechať topánky pred dverami, pripravte si igelitové vrecko, vložte ich do neho a uzavrite ho. Rovnako postupujte pri odchode z domu – obúvajte sa pred dverami. Oblečenie, ktoré ste nosili celý deň, dajte vyprať.

autor:  Radomír
23.3. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44