14.3. 2020 6:00

Koronavírus a vaša kuchyňa: Na TOTO dávajte pozor, aby ste doma nič nerozniesli

14.3. 6:00

Koronavírus a vaša kuchyňa: Na TOTO dávajte pozor, aby ste doma nič nerozniesli

Foto: Shutterstock

Hrozba koronavírusu stále trvá a stúpajúci počet nakazených sprísňuje opatrenia okolo nás. Prevencia je na prvom mieste a ak chcete dôkladne chrániť seba a svoju rodinu, treba na ňu myslieť takmer na každom kroku. Dokonca aj doma za zavretými dverami.

Nakoľko vírusy dokážu prežívať na povrchoch niekoľko hodín a dokonca možno až dní - odborníci si pri koronavíruse stále nie sú istí presnými údajmi -, treba sa mať na pozore. Domov prichádzate z vonkajšieho prostredia, ktoré je momentálne rizikové a z obchodov prinášate potraviny, ktoré na svojom povrchu môžu ukrývať neviditeľnú hrozbu. Preto je veľmi dôležité, aby ste v kuchyni poznali opatrenia, ktorými minimalizovať šírenie či rovno nákazu chorobou.

Umývanie rúk je na prvom mieste

Opakovanie je matkou múdrosti a hoci to už bolo povedané mnohokrát, povieme to zas. V prvom rade si treba dôkladne umývať ruky, a to aj pred kontaktom s jedlom. Pred varením použite mydlo a vodu, až potom pracujte s potravinami. Ak pomedzi kuchynské úkony mobilujete alebo pomáhate deťom na tablete, opäť si ruky umyte. Minimalizujete tým prenos cudzorodých látok na jedlo, ktoré by sa následne mohli dostať do tela.

autor:  Gabi
14.3. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44