15.10. 2020 12:00

Konečne poriadna zbraň proti škvrnám! Už ste skúšali bublinkové nápoje?

15.10. 12:00

Konečne poriadna zbraň proti škvrnám! Už ste skúšali bublinkové nápoje?

Foto: Shutterstock

Určite máte aj vy zásobu práškov, sprejov či mydiel, ktoré sú určené na škvrny. Iste sú to dobré produkty, ale tušili ste, že poriadne silnú zbraň na nečistoty máte aj doma v komore?

Medzi veľmi efektívne čističe škvŕn patria i sýtené nápoje, a to najmä obyčajná sóda a klasický kolový nápoj. Oba nápoje obsahujú kyseliny, ktoré sú v tomto prípade ich tajným tromfom, majú svoju šumiacu silu vďaka oxidu uhličitému a porazia tak aj zažratú nečistotu. A čo je na nich najlepšie, stoja úplné minimum, teda aspoň v porovnaní s klasickými čistiacimi produktmi. Čo nimi môžete dať do pucu?

Sóda - mastné škvrny od jedla

Ak ste si pri varení či jedení zamastili tričko, vyriešte to hneď, kým bude škvrna stará. Na čerstvú nalejte čistú sódu a preperte oblečenie v rukách alebo hoďte klasicky do práčky. Odporúča sa tiež do bubna naliať plechovku čistej a nesladenej sódy. 

Kola - hrdza

Kutilov poteší zistenie, že hrdzu (napríklad z náradia) dokáže efektívne odstrániť sladký hnedý nápoj. Obsiahnutá kyselina citrónová začne pôsobiť hneď po ponorení a po 24 hodinách veci vyberte a vydrhnite. Po opláchnutí uvidíte úžasnú zmenu.

autor:  Gabi
15.10. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia
44