17.3. 2020 0:05

Kombinovaná chladnička – najčastejšia voľba slovenských domácností

17.3. 0:05

Kombinovaná chladnička – najčastejšia voľba slovenských domácností

Foto: Mirelle / Shutterstock.com

Väčšina používateľov sa pri kúpe chladničky riadi okrem obstarávacej ceny aj jej úžitkovosťou. Poznáme síce viacero typov chladničiek a ich moderných stvárnení, prvá priečka však už niekoľko dekád patrí v slovenských domácnostiach práve tej kombinovanej.

Kým prvé pomyselné chladničky predstavovali len skrinky so šuplíkmi naplnené snehom a ľadom, s pokrokom doby a vývojom technológií prešli chladničky revolúciou. Veď len pomerne nedávno sa na slovenskom trhu predstavili populárne prevedenia amerických chladničiek s doposiaľ neporovnateľnou kapacitou úžitkového objemu.

Retro pobláznenie zase spustilo masívny predaj retro chladničiek, kým istý prvok elegancie a francúzskeho šarmu vzbudzovali chladničky so systémom vstavaných dverí v zmysle French door (francúzskych dvojkrídlových balkónových dverí). Aj napriek tomu, že o inovácie nie je v tomto druhom miléniu rozhodne núdza, kombinovaná chladnička tým nič nestratila. Poďme sa preto pozrieť, prečo aj naďalej zostáva väčšina slovenských obyvateľov verná tomuto typu chladničky a čím si získala ich sympatie.

Univerzálnosť výberu

Pokiaľ ste priaznivcom konkrétnej značky a podľa toho sa rozhodujete aj pri konečnom výbere chladničky, takmer všetci výrobcovia sa špecializujú práve na tie kombinované. Či už to bude chladnička Beko, Samsung alebo Whirlpool, nikdy sa nestane to, že pôjde len o jeden jediný model.

Neobmedzenosť prístupu

Kombinovaná chladnička spočíva v tom, že ide o spojenie chladiacej časti s mrazničkou. Kým chladené potraviny ukladáme do vrchnej časti, dolný priestor je vyhradený zase mrazeným potravinám. Pokiaľ máte samostatnú mrazničku v komore alebo na inom mieste, takéto prevedenie oceníte najmä aj z toho dôvodu, že nevyhnutné mrazené potraviny môžete mať stále po ruke, kým zvyšok zostáva vo vzdialenejšej mrazničke. Nemusíte tak viac odbiehať od varenia a strácať čas tým, že zakaždým po niečo odbehnete.

Vítaná voľba v malom interiéri

Pre kombinovanú chladničku sa rozhodnú predovšetkým aj tí, ktorých bývanie obmedzujú metre štvorcové a nedovoľujú im sa pri výbere zariadenia veľmi realizovať. Možnosť spojenia mrazničky s chladničkou je vhodnejším riešením v otázke šetrenia priestoru, nakoľko zaobstarať si samostatnú chladničku a zvlášť vlastniť aj mrazničku sa najmä menej početnej rodine jednoznačne neoplatí ako po stránke spotreby, tak aj v otázke nevyužitého priestoru.

Kombinovaná chladnička je výhrou v malých priestoroch kuchyne.
Kombinovaná chladnička je výhrou v malých priestoroch kuchyne.
Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Ideálne zaplnenie

Určite ste už počuli o tom, že chladnička nefunguje správne a výrazne sa tým ohrozuje aj jej životnosť, ak ju nechávame preplnenú. Niektorí ste však možno ale nevedeli, že pokiaľ nechávate chladničku prázdnu, míňate tým viac energie, než chladnička spotrebuje u tej relatívne plnšej. Odporúča sa preto mať chladničku plnú aspoň do 2/3 svojej objemovej kapacity. Pri samostatných chladničkách to môže niektorým robiť výrazný problém a vhodným riešením je práve kúpa kombinovanej chladničky. Práve tá totiž okrem chladenia ponúka aj možnosť uskladniť mrazené potraviny.

Množstvo náhradných dielov

Nakoľko ide o chladničky, ktoré sa radia medzi tie najpoužívanejšie, problém nebude ani pri možnom servise a zháňaní náhradných súčiastok. Tento typ chladničky je natoľko obľúbený, že sa ani v blízkej dobe určite neprestane vyrábať, čo výrazne zľahčuje situáciu aj pri možných budúcich opravách a zháňaní náhradných dielov.

Kombinovaná chladnička je najvyhľadávanejší typ, ktorý aj v súčasnosti zatieňuje najnovšie modely. Chladnička je však s vami v neobmedzenom režime a funguje dvadsaťštyri hodín denne. Ak chcete investovať do jej nepretržitého chodu a predĺžiť životnosť tým, že siahnete po kvalitnom prevedení, určite uprednostnite pri voľbe jej ekologickejší variant.

autor:  PR článok
17.3. 2020 0:05
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

44