26.4. 2023 12:00

Kombinácia starého a nového: Ako vytvoriť originálny a osobitý interiér. To sú parádne kúsky!

26.4. 12:00

Kombinácia starého a nového: Ako vytvoriť originálny a osobitý interiér. To sú parádne kúsky!

Foto: living4media

Miešanie starých a nových kúskov je jedným z najspoľahlivejších spôsobov ako vytvoriť originálny a osobitý interiér. Použitie starších kúskov, ku ktorým možno máte sentimentálny vzťah alebo ste ich objavili v bazáre prispeje aj k útulnej a príjemnej atmosfére.

Neutrálne pozadie

Pri miešaní starého a nového nábytku nie je potrebné aplikovať na steny výrazné farby. Vhodnejšia je neutrálna paleta, ktorá umožní jednotlivým kúskom v priestore žiariť. A platí to i o množstve nábytku či dekoráciách, nesmiete nimi priestor preplniť. Vo všetkom musí byť rovnováha. Nechcete predsa, aby interiér pôsobil ako múzeum.  Ak ide o pridávanie starých kúskov, mali by ste sa obklopiť len vecami, ktoré máte radi a považujete za zmysluplné.

Úspešné kombinácie

Ak sa vám podarí šikovne skombinovať staré s novým, výsledok bude očarujúci. Pre štýlový výsledok musí byť každý kúsok funkčný a kvalitný. Zoskupte ich tak, aby ste mohli vnímať originalitu oboch, vítaný je kontrast dizajnov. Napríklad nádherný vyrezávaný jedálenský stôl a jednoduché stoličky s čistými líniami umožnia oceniť ich individualitu. Nemenej dôležité sú proporcie vzhľadom k priestoru a predmetom navzájom. Nadrozmerný dizajn je vo všeobecnosti lepší, zreteľné je to napríklad pri závesnom osvetlení - moderné sedenie získa na kráse, ak k nemu doplníte rozmerný vintage luster a zrkadlo.

Stará komoda má svoje čaro a príjemne naruší
Stará komoda má svoje čaro a príjemne naruší "dokonalosť" moderného interiéru.
Zdroj: pixabay.com
autor:  Radomir
26.4. 2023 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy