10.6. 2020 18:00

Kedy ste naposledy čistili matrace? 4 kroky, ktoré zlepšia ich vzhľad aj zdravie

10.6. 2020 18:00

Kedy ste naposledy čistili matrace? 4 kroky, ktoré zlepšia ich vzhľad aj zdravie

Foto: Getty Images

Upratujete, čistíte, žijete doma v poriadku, avšak ruku na srdce - kedy naposledy ste zhodili plachty a dôkladne vyčistili matrac? Trávite na ňom niekoľko hodín denne, a tak by mal byť vášmu telu na prospech a nie naopak.

1. Preč s prachom

Krokom číslo jeden, ktorý by ste mali robiť každých pár mesiacov, je odstránenie prachu z matraca. Môže sa zdať, že natiahnutá plachta ho chráni, ale pravda nie je taká stopercentná, ako by ste si mysleli. Vezmite teda do rúk vysávač a nadstavcom na čalúnený nábytok dôkladne prejdite celý matrac. Dbajte na prešívané spoje, kde sa prach doslova usádza. Ak máte parný čistič na oblečenie, pokojne ho použite. Tlačte, aby ste sa dostali pariu až pod tkaninu a zabili roztoče. Po parnej "procedúre" matrac povysávajte, abvy ste ho zbavili spomínaných roztočov.

2. Škvrny čistite hneď

Pokiaľ sa v posteli nezdráhate jesť, piť alebo si k sebe pozvať domáce zviera, poľahky sa stane, že vznikne nejaká škvrna. Hneď ako dôjde k takejto nehode, mali by ste vzniknutú škvrnu odstrániť, aby nezaschla a nespôsobila trvalé znečistenie. Použite na to produkty určené na čistenie čalúneného nábytku či kobercov  - škvrnu rozpustite pôsobením čistidla zriedeného vo vode, následne vysajte suchou handričkou a pretrite ďalšoiu handričkou namočenou do studenej vody. To odstráni zvyšky mydla. 

autor:  Gabi
10.6. 2020 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy