8.4. 2013 8:00

Keď si dáte na čas: Zariaďte si garsónku

8.4. 2013 8:00

Keď si dáte na čas: Zariaďte si garsónku

Foto: archív FTV Prima

Premenu tohto interiéru možno prirovnať k rýchlostnej športovej disciplíne. Trojica dizajnérov to musela stihnúť v limite 36 hodín. Zariaďovaciemu procesu sa v obľúbenej českej relácii Ako sa stavia sen tentoraz podrobila garsónka. Poďte sa s nami pozrieť na výsledok.

Minipriestory sú na zariaďovanie omnoho náročnejšie ako tie veľkorysé. Pri riešení zohráva dôležitú úlohu skúsenosť a kumšt. Vo výslednom hodnotení boduje nielen umelecký dojem, ale hlavne technické riešenie s dôrazom na účelnosť a praktickosť. Tak ako v tomto prípade, keď sa v jednej miestnosti museli naakumulovať štyri funkčné zóny – jedálenská, obývacia, spálňová aj detská. A to bez najmenšieho závanu preplnenosti či stiesnenosti. Dizajnéri dostali pred kamerami príležitosť prejaviť skutočnú kvalitu svojho umenia.

STRUČNÝ OPIS DEJA

Mladej mamičke s triapolročnou dcérkou sa konečne podarilo vyletieť z rodičovského hniezda a osamostatniť sa. K veľkým životným víťazstvám pat rila okrem novučičkej garsónky aj nová práca. Pomyslieť na zariaďovanie vo väčšom štýle by už bola nateraz veľká trúfalosť. To ešte netušila, že ju dobrý priateľ prihlási do programu Ako sa stavia sen. Dizajnéri sa za tri pracovné dni zhostili úlohy bravúrne. Podarilo sa im zhmotniť sen mladej majiteľky skôr, ako sa o ňom vôbec odvážila snívať. Tomu sa hovorí príjemná satisfakcia života, čo poviete?

Keď si dáte na čas: Zariaďte si garsónku

Mária Hostinová a Jana Růžičková Suprodesign www.suprodesign.com

„Garsónku neodporúčame prehusťovať nábytkom. Radšej voľte také kusy, ktoré sa dajú zavesiť, a tým sa zachová voľná podlahová plocha. Keďže naším hlavným cieľom bolo vytvoriť útulné a pokojné hniezdočko pre mamičku s dcérkou, vybrali sme svetlé nežné ženské tóny.“

8.4. 2013 8:00
Diskusia  ()
Diskusia
44