20.12. 2019 15:00

Každý šiesty človek žije v chorom dome alebo byte. Týka sa to aj vás?

20.12. 2019 15:00

Každý šiesty človek žije v chorom dome alebo byte. Týka sa to aj vás?

Foto: threehugger

Mnohí z vás iste ani netušili, že aj váš dom môže byť chorý a že fakt, že 1 zo 6 ľudí v takomto chorom prostredí žije, je vyslovene alarmujúci. Ako teda žiť v zdravých budovách?

Súčasný spôsob života je stresujúci. Každý sa niekam ponáhľa, a to berie veľa energie. Je často veľmi ťažké ju získať späť. Takýto životný štýl so sebou prináša rôzne choroby, depresie či vyčerpanie imunity. Preto sa nesmiete unáhliť pri výbere alebo stavbe vášho domu, chcete predsa svoj jedinečný dom.

Podľa prieskumu spoločnosti Velux jeden zo šiestich Európanov žije v nezdravej budove. Vlhké prostredie, nedostatok denného svetla, nedostatočné zahrievanie alebo prehriatie môžu prispieť k astme, k alergiám a k poruchám spánku. Prečítajte si, aké opatrenia ako stavitelia musíte urobiť na to, aby ste si mohli vybudovať zdravý domov.

Prírodné materiály

Odborníci podporujú a odporúčajú používanie prírodných materiálov, ako sú najmä drevo, zemité podlahy či špeciálny betón. Drevo je obnoviteľné, zároveň štýlové a je spojené s pozitívnymi psychologickými reakciami, takže je to určite správna cesta k zdravému domu. Zvážte montáž drevených rámov okien alebo inštaláciu vnútorného dreveného obloženia.

Každý šiesty človek žije v chorom dome alebo byte. Týka sa to aj vás?

Je tiež možné, bojovať proti potenciálnym nepriaznivým účinkom už existujúcich materiálov. Existuje technológia, ktorá rozkladá emisie formaldehydu, ktoré vznikajú z výrobkov, ako sú drevené kompozity obsahujúce živicu, do neškodných zlúčenín. Pokračovanie na 2. strane.

Ako vyzerá zdravé bývanie nájdete aj v našej GALÉRII.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
20.12. 2019 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok