1.8. 2019 20:30

Kašlete na predsieň a máte tam iba bundy s topánkami? CHYBA!

1.8. 2019 20:30

Kašlete na predsieň a máte tam iba bundy s topánkami? CHYBA!

Predsieň je vizitka i križovatka vašej domácnosti.

Kašlete na predsieň a máte tam iba bundy s topánkami? CHYBA!

Ako vyzerá vaša predsieň? Môžete sa ňou chváliť alebo by ste ju svojim návštevám najradšej ukryli pred zrakom? Predsieň však musí byť viac než len reprezentatívna. V prvom rade totiž musí byť praktická, veď neraz spája celú domácnosť! Ako teda skĺbiť obe funkcie predsiene k vašej spokojnosti?

Prečítajte si aj: Máte vstavanú skriňu v predsieni? Čo ak robíte chybu? Prezradíme vám!

Áno, predsieň je križovatkou celej domácnosti. Zvyčajne je vstupným priestorom do bytu alebo domu a neraz z nej vchádzate do všetkých samostatných častí obydlia. To znamená, že pri každom presune po domácnosti musíte prejsť práve touto dôležitou miestnosťou. A prečo je vlastne dôležitá?

Kašlete na predsieň a máte tam iba bundy s topánkami? CHYBA!

 

Odhliadnuc od jej funkcie pri ukladaní vecí, obúvaní a obliekaní hlavne spája jednotlivé miestnosti. Pohyb v nej a cez ňu musí byť hladký a rýchly, v priestore by ste teda nemali mať umiestnený nábytok ani iné doplnky. Keďže vo väčšine prípadov ide o pomerne malú plochu, musí byť využitá maximálnym možným spôsobom.

Prečítajte si aj: Máte doma tento úžasný doplnok aj vy? A viete, kto ho vymyslel? Budete sa čudovať!

To však nie je všetko. Keďže do nej vstupujeme v znečistenej obuvi (i oblečení), je potrebné, aby sme ju mohli často a dôkladne upratovať. Organizácia tohto priestoru preto má byť vyriešená tak, aby sa dal upratať a vyčistiť s minimálnou námahou a v čo najkratšom čase.

Prečítajte si aj: Žiadne obchody, žiadne míňanie peňazí: TAKTO si vyrobíte krásne ozdoby z obyčajného papiera!

V jesenných a v zimných mesiacoch treba často predsieň upratovať každodenne, aby ste do zvyšku domácnosti neroznášali nečistoty. Hlavne ak denne potrebujete cez predsieň prejsť mnoho ráz, máte v nej zaparkovaný kočík alebo pelech pre domáce zviera, je potrebné venovať účelnosti a čistote tohto priestoru zvýšenú pozornosť.

Kašlete na predsieň a máte tam iba bundy s topánkami? CHYBA!

 

Ako zariadiť predsieň?

Pri zariaďovaní svojej predsiene sa riaďte tým, že by mala byť maximálne funkčná, ale aj estetická. Keďže ide zvyčajne o pomerne malý priestor, skúste ho opticky zväčšiť svetlejšími farbami a tiež pomocou zrkadiel. Siahnuť môžete po zrkadlách na stene - ideálne pre celú postavu alebo na dverách nábytkovej zostavy či vstavanej skrine.

Prečítajte si aj: Domácnosť bez tohto doplnku nie je ani domácnosť!

Vzhľadom na nedostatok denného svetla v týchto priestoroch dajte veľký dôraz na dostatočné osvetlenie. Pre doladenie či úpravu mejkapu je priame svetlo potrebné, naopak, keď sa budete uprostred noci poberať cez predsieň skontrolovať deti alebo na toaletu, oceníte skôr decentné, jemné osvetlenie, ktoré vám naznačí bezpečnú cestu.

Prečítajte si aj: Wau: Takto dokáže textil zmeniť váš domov!

Základom predsieňového nábytku je rozhodne multifunkčnosť, do malých priestorov potrebujete dostať aj dojem vzdušnosti, ktorý dosiahnete jednoduchými líniami, minimálnou ozdobnosťou a hlavne - zavesením nábytku na steny. Áno, bez nožičiek sa vám tento priestor bude upratovať veľmi jednoducho.

Kašlete na predsieň a máte tam iba bundy s topánkami? CHYBA!

 

Budete tak môcť bez veľkej námahy upratať skutočne celú plochu podlahy (alebo koberca). Napriek všetkému nemusí byť predsieň strohou miestnosťou. Umiestnite do nej fotografiu celej rodiny alebo niektorú zo svojich milých spomienok. Ak chcete skôr niečo neutrálne, hodia sa obrázky kvetín alebo bambusu pre šťastie či hoci aj kytica sušených kvetov.

Inšpirujte sa vkusne zariadenými predsieňami v našej GALÉRII.

Zdroj: agáta
1.8. 2019 20:30
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44