25.11. 2009 2:00

Kameň v obývačke (a inde)

25.11. 2009 2:00

Kameň v obývačke (a inde)

Kameň možno nepatrí k materiálom, ktoré by ste si predstavovali vo svojej obývačke, no ak mu dáte šancu, možno vás veľmi milo prekvapí.

Kameň v obývačke (a inde)

Rôzne druhy kamenných obkladov sa dnes hojne využívajú najmä v exteriéri na obklad fasád a podobné úpravy. Skúsme sa však pozrieť, ako môžete kameň začleniť do svojho interiéru, konkrétne do obývačky.

Obývačka z kameňa
Ak máte v obývačke krb, určite mu dodáte tú správnu atmosféru, ak ho obložíte kameňom. Vybrať si môžete zo širokej ponuky, takže ak zvolíte vhodný vzhľad, farbu i hrúbku, zaiste nič nepokazíte, a výsledný efekt bude viac než zaujímavý.

Efektne a zaujímavo pôsobí napríklad aj kamenný obklad steny za televízorom. Môžete ho „ťahať" v rovnej línii, alebo vytvoriť nepravidelné okraje. Ak toto kamenné dielo napokon osvetlíte vhodným osvetlením zvrchu (stačí zopár bodových svetiel), necháte naplno vyniknúť celej jeho kráse.

Takýto obklad však nemusíte mať len na stene za televízorom, môžete si kameňom obložiť hoci aj celú stenu alebo jej vybranú časť, môžete si vyobkladať priestor nad sedačkou, okolo nástennej poličky, kdekoľvek sa vám to bude pozdávať.

Kameň v obývačke (a inde)
Samozrejme, kamenné obklady nemusia byť len v obývačke, uplatnia sa v kuchyni, v kúpeľni či v ktorejkoľvek inej miestnosti.

Prírodný verzus umelý
Prírodný kameň je nádherný, no spravidla aj dosť drahý. Umelý kameň naproti tomu síce nie je tak celkom prírodný, no je na nerozoznanie od svojho prírodného náprotivku. Umelý kameň sa však môže popýšiť často lepšími úžitkovými vlastnosťami ako ten prírodný, nakoľko pri výrobe a spracovaní umelého kameňa mu možno dodať rôzne vlastnosti podľa potreby a účelu, teda je možné jeho vlastnosti prispôsobovať a modifikovať.

Dodáva sa v mnohých prevedeniach a zo širokej ponuky si dokáže vybrať aj ten najnáročnejší zákazník.

Kto to obloží?
Ak sa vám práve zapáčila myšlienka spestriť svoju obývačku kameňom, zrejme vám čoskoro napadne i otázka ako túto myšlienku zrealizovať. Šikovnejší domáci majstri si dokážu poradiť aj sami a prácu s kameňom zvládnu bez väčších problémov.

Tí menej zdatní by však mali obkladanie stien kameňom v každom prípade prenechať na skúsených majstrov. Vy im zveríte svoje predstavy a oni sa už postarajú o všetko ostatné.

A prečo vlastne kameň v obývačke?
No, a na záver si ešte zhrňme, čo je na tom kameni v obývačke vlastne také úžasné. Jednoznačne je to zaujímavý dekoratívny prvok, ktorý dokáže oživiť inak fádnu a nevýraznú miestnosť.

Dobre sa dá skombinovať s rôznymi štýlmi nábytku a vďaka širokej ponuke tvarov a farieb je možné nájsť vhodný kamenný obklad snáď do každej obývačky. Ak teda túžite ozvláštniť a oživiť svoju obývačku, skúste to s kameňom. Iste nebudete ľutovať.

Zdroj: diana
25.11. 2009 2:00
Diskusia ()
Zdieľať článok