28.10. 2013 6:00

Kachličky robia kuchyňu krajšou

28.10. 2013 6:00

Kachličky robia kuchyňu krajšou

Kuchynská linka predstavuje len začiatok cesty. Aby kuchyňa vyzerala k svetu, potrebujeme ešte doladiť niekoľko dôležitých detailov. Jedným z nich je obklad stien. Dovolíme si tvrdiť, že kuchynská linka bez keramických obkladov sú ako topánky bez kabelky.

Kachličky robia kuchyňu krajšou


Nový element

Jeden prvok bez druhého by tak efektne nevyznel. Pri rekonštrukcii kuchyne alebo jej opätovnom skrášlení sa nám obvykle ponúka niekoľko variantov, kam vzhľad kuchynského priestoru posunúť. Okrem zmeny zariadenia, osvetlenia a závesov môžeme našu pozornosť sústrediť i na keramické obklady nad pracovnou doskou.

Nájsť tie pravé
Na trhu sa nachádzajú keramické obklady od výmyslu sveta, a preto niekedy spárovať štýl kuchynskej linky s konkrétnym vzorom môže predstavovať za určitých okolností zdĺhavý a náročný proces. Keď si nevieme z ponuky vybrať, nespravíme ústupok. Hľadáme kachličky totiž dovtedy, dokým ich nenájdeme.

Krásne a krajšie
Keramické obklady majú v kuchyni dôležité slovo. Podieľajú sa na jej identite a dokladajú náš vkus. Prostredníctvom keramických obkladov dávame spolu s kuchynskou linku kuchyni charakteristickú tvár. Buď sa rozhodneme pre tradičné kachličky, alebo dáme prednosť trendovým či dizajnérsky unikátnym.

Na obraz doby
Sivé keramické obklady výborne korešpondujú s červenou vo forme kuchynskej linky. Pôsobia neutrálne a vhodne dopĺňajú výrazný odtieň. Popri menších formátoch sa veľkej popularite tešia aj rozmernejšie kachličky. Lesklý povrch odráža svetlo, a preto niet dôvodu na obavy, že by zostala miestnosť tmavá.

Kachličky robia kuchyňu krajšou
Tradičný vzhľad
Bielo-čierna kombinácia vôbec nie je všedná. Dizajnéri sa s ňou vedia vyhrať kedykoľvek ich o to požiadame. Biela minimalistická kuchynská linka s čiernou pracovnou plochou a keramickým obkladom s nepravidelným povrchom pôsobia ako umelecký objekt, na ktorom sa podieľal majster sochár, respektíve dizajnér.

Nečakaná dráma
Pravidelné striedanie odtieňov doplní jednofarebnú kuchynskú linku. Pravidlo znie, že v kuchyni je po dizajnérskej stránke dovolené skoro všetko. Aj to, že pozornosť na seba prevezmú kuchynské obklady. Pre aký typ by ste sa rozhodli vy, keby ste mali slobodnú voľbu a nič a nikto by vás neusmerňoval pri ich výbere?

Zdroj: katarína
28.10. 2013 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44