27.12. 2022 7:00

Júlia Hečková má chalupu v Bratislave: Kompletne ju zrenovovala

27.12. 2022 7:00

Júlia Hečková má chalupu v Bratislave: Kompletne ju zrenovovala

Foto: TONY ŠTEFUNKO

Slovákom sa síce stratila z očí, ale do rodnej krajiny sa pravidelne vracia. A má kam. Kúsok od hlavného mesta Slovenska má chalupu.

Mladšia polovička legendárneho súrodeneckého dua Hečkovci Júlia žije pre prítomnosť. Už dlhé roky býva v Prahe, oddych hľadá v rodnej krajine. Pre Plus 7 dní ukázala svoju chalupu, na ktorej práve bola s bratom Petrom.

História Hečkovej chalupy siaha niekoľko desiatok rokov do histórie. Otec súrodencov kedysi pracoval v poľovníckej redakcii vydavateľstva Príroda. Od štátnych lesov dostal  do prenájmu neveľký pozemok, kde si postavil malú drevenú chatku. „Neskôr sa mama rozhodla dať pristaviť ešte jednu miestnosť, takže sme zrazu mali kuchyňu, spálňu, izbu s kozubom a vonku suchý záchod, ako to bolo bežné v tých časoch na chatkách,“ zahĺbila sa do spomienok Júlia Hečková. S budovaním neskončila ani ona. Stačila malá inšpirácia. „Naša susedka očná lekárka nás raz pozvala na návštevu, a tak sa nám zapáčila jej úplne novučičká kúpeľňa, že okamžite sme sa rozhodli pre podobnú.“

VO SVOJOM KRÁĽOVSTVE
Júlia Hečková prestavbu konzultovala s profesionálom.
VO SVOJOM KRÁĽOVSTVE Júlia Hečková prestavbu konzultovala s profesionálom.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
27.12. 2022 7:00
Diskusia ()
Zdieľať článok