11.1. 2021 6:00

Jedáleň vo vidieckom štýle - to pravé miesto pre stolovanie rodiny

11.1. 6:00

Jedáleň vo vidieckom štýle - to pravé miesto pre stolovanie rodiny

Foto: living4media

Vidiecky štýl má čaro, ktoré z neho robí jeden z najobľúbenejších interiérových štýlov. Ako vyzerá stolovanie v tomto duchu? Kuchyňa je srdcom domova a zvyčajne je prepojená s jedálňou, ktorá doslova dýcha útulnosťou a domáckou atmosférou.

Základom je veľký stôl

Základom vidieckej jedálne je masívny drevený stôl, napríklad z dubového dreva v prírodnom odtieni, ale aj biely. Podstatná je jeho veľkosť, pretože by sa k nemu mala zmestiť celá rodina na spoločné obedy a večere. Takže rátajte s miestom aspoň pre šesť osôb. Zaujímavá je kombinácia stola a rôznych typov stoličiek, ktoré pokojne môžu mať iné farby. Druhou možnosťou je doplniť stôl z jednej strany lavicou na sedenie. V jej útrobách sa môže nachádzať praktický úložný priestor.

Príborník

Vidiecka jedáleň by pôsobila neúplná bez ďalších kusov nábytku. Pozornosť priťahuje určite kredenc, ktorý plní okrem praktickej funkcie aj úlohu estetického solitéra. Zväčša ide o vysokú skriňu s presklením, niekoľkými policami či zásuvkou. Zmestí sa do nej porcelán, príbory a ďalšie veci potrebné na stolovanie. Súčasťou väčšej jedálne môže byť komoda s praktickými veľkými zásuvkami. Ak chcete do jedálne umiestniť viac kusov nábytku, farebne ich zlaďte.

Príborník dnes nepatrí len do jedálne, často je súčasťou obývacej izby.
Príborník dnes nepatrí len do jedálne, často je súčasťou obývacej izby.
Zdroj: profimedia.sk

A čo steny?

Atraktívne vyzerá jedáleň s dreveným obložením stien, ktoré môže prechádzať až na strop. V kombinácii s drevenými trámami vyzerá jedáleň útulne domácky. Rovnako dobre vyzerá aj s tehlovou stenou, pastelovou maľovkou alebo s kvetinovou tapetou. To všetko je vo vidieckej jedálni dovolené, pretože tento štýl má mnoho podôb. 

autor:  Radomir
11.1. 2021 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44