5.8. 2020 18:00

Jedáleň môže mať rôzne podoby. Ktorá je pre vás tá naj?

5.8. 18:00

Jedáleň môže mať rôzne podoby. Ktorá je pre vás tá naj?

Foto: archív

Jedlo má v našom živote významné postavenie. Nielen preto, že vďaka nemu žijeme, ale stolovanie plní sociálnu funkciu: utužuje vzťahy v rodine. Výber miesta na stolovanie preto v žiadnom prípade nepodceňujte.

Samostatná jedáleň

Ak máte k dispozícii dostatok priestoru, zvoľte túto variantu. Samostatná jedáleň bola kedysi bežná. Pôsobí slávnostne a k veľkému jedálenskému stolu sa pohodlne zmestí celá rodina. Súčasťou vybavenia je príborník alebo „staronový" kredenc, ktoré slúžia na uloženie príborov, jedálenského servisu a ostatných pomôcok na stolovanie. Ak radi a často hostíte priateľov, umiestnite do jedálne dobre zásobený bar alebo vinotéku. Miestnosť laďte v príjemných farbách, ktoré umocnia príjemnú atmosféru a podporia chuť do jedla.

Jedáleň v kuchyni

Jedáleň a stolovanie prirodzene patria do kuchyne. Práve toto riešenie sa objavuje v malých bytoch, ale aj v otvorených priestoroch. Nevyhnutnou podmienkou pre príjemný pocit zo stolovania je výkonný odsávač pár. Vôňa chutného jedla je skvelá, ale určite nechcete, aby vám ňou nasiakli vlasy či šaty. Vo väčšej kuchyni si môžete dovoliť veľký jedálenský stôl, no v malej musíte improvizovať. Miestom na stolovanie sa tak pokojne môže stať barový pult i predĺžená časť pracovnej dosky linky.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
5.8. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44