11.3. 2019 17:00

Je posteľ prežitok? Nestačí vám kvalitný matrac na zemi? Poznáme odpoveď!

11.3. 17:00

Je posteľ prežitok? Nestačí vám kvalitný matrac na zemi? Poznáme odpoveď!

Na čom spíte? Máte masívnu posteľ alebo len palety, na ktorých je položený kvalitný matrac? Jedna vec sú trendy, druhá vaše zdravie. Poďme sa tomu pozrieť na zúbok. 

Je posteľ prežitok? Nestačí vám kvalitný matrac na zemi? Poznáme odpoveď!

Plánujete nákup novej postele? Fakt je, že nie vždy musíte spať na tradičnej posteli. Prekvapili sme vás? Možností je omnoho viac, a to iste poteší každého, kto si posteľovú „klasiku" doma nepraje. Tušíte, v čom sú výhody a nevýhody jednotlivých typov ležovísk a čo pre vás bude to najpríjemnejšie?

Ostatní práve čítajú: Najhorúcejšia kúpeľňová vychytávka znie: Sprcha a práčka v jednom! Pozrite si ju

Keď sa povie posteľ, takmer každý si predstaví rám postele s kvalitným matracom a mäkučkú posteľnú bielizeň, ktorá láka na príjemné sny. Existuje však viacero druhov postelí, resp. spôsobov ako vyriešiť spanie bez nutnosti nákupu klasického posteľného korpusu či roštov.

Poznajte podklad

Aby matrac dostatočne plnil svoj účel a zabezpečil vám naozaj pohodlný spánok, musí byť kompatibilný s podkladom postele. Nejde teda len o matrac, ale aj o správny rošt. Podklad postele a matrac musia preto tvoriť harmonickú dvojicu, a to najmä po tvarovej, funkčnej a tiež materiálovej stránke.

 

 

Je posteľ prežitok? Nestačí vám kvalitný matrac na zemi? Poznáme odpoveď!

 

Posteľná klasika

Aj keď pretrváva v mnohých domácnostiach, ak vám to rozpočet či bytové možnosti zatiaľ nedovolia, môžete voliť zo zaujímavých alternatív. Je možné, že vám budú vyhovovať natoľko, že sa klasickej postele vzdáte úplne. A prečo nie?

Ostatní práve čítajú: Zariaďte si kúpeľňu podľa toho, aké ste znamenie! Ktorá sa k vám skutočne hodí?

Postavte ich na nohy

Mimoriadne praktické sú matrace umiestnené na vlastných nôžkach. Výhodou v tomto prípade je, že sa vám matrac pri ležaní neposúva. Zároveň nie je potrebné riešiť dizajn čela i rámu postele alebo vyberať vhodný rošt, samonosný matrac zakryjete posteľnou bielizňou. Ocenia ho aj tí vyšší spáči, ktorým vždy „trčia" nohy na konci postele.

Ostatní práve čítajú: Zapáchajúcim odtokom v kúpeľni odzvonilo: Voda bude odtekať v roku 2019 úplne inak!

Náš tip: Ani pri samonosných matracoch nemusíte robiť kompromisy pri pohodlí. Na spodný matrac môžete umiestniť druhý matrac, ktorý nadvihne spaciu zónu a bude pôsobiť v miestnosti solídnejšie a masívnejšie.

Je posteľ prežitok? Nestačí vám kvalitný matrac na zemi? Poznáme odpoveď!
Zdroj: pinterest.com

 

Jednoducho na zem?

Áno, prečo nie? Je to jednoduché riešenie pre dočasné spanie alebo v interiéroch, kam sa tento štýl hodí. Svoj matrac môžete umiestniť netradične na palety, ktoré pred použitím pospájate - jednoduché ležovisko je na svete! Alebo umiestnite matrac priamo na zem.

Ostatní práve čítajú: Zubné pasty sú chemický koktejl - vymeňte ich za zdravé verzie

V tomto prípade je dobré vedieť, že si bude vyžadovať častejšie čistenie - pri ležaní blízko pri podlahe je miesto vášho spánku vystavené väčšiemu náporu prachu i iných nečistôt, ktoré sa rozvíria pohybom po miestnosti. Nezabúdajte preto matrac raz za týždeň povysávať a posteľnú bielizeň meniť čo najčastejšie.

Ostatní práve čítajú: Plesne a škaredé zatekajúce mapy v kúpeľni? Toto je riešenie, ako sa im navždy vyhnúť

Náš tip: Mimoriadnu pozornosť venujte podlahe pod matracom. Vlhké a tmavé miesto láka rôzne typy hmyzu, napríklad nesympatické švehly.

Je posteľ prežitok? Nestačí vám kvalitný matrac na zemi? Poznáme odpoveď!
Zdroj: HousingInteractive

 

Inšpirujte sa na netradičných miestach

Do pozornosti dávame najmä stredomorské hotely. Namiesto kúpy nábytku si podstavec pod matrac vymurujte alebo vybetónujte. Jednoduché riešenie umožní mnoho variácií, napríklad vytvorenie záhlavia v podobe poličky či iné vychytávky. Malou nevýhodou bude už len to, že takúto posteľ v miestnosti nepremiestníte.

Ostatní práve čítajú: Týchto 6 kúpeľňových vychytávok vládne roku 2019: Máte aspoň jednu?

Inšpirujte sa v našej galérii rôznymi typmi postelí. Fantázii sa medze nekladú.

Zdroj: agáta
11.3. 2019 17:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44