15.10. 2021 0:00

Interiérový štýl NATUR BOHO: Rady, s ktorými ho ľahko vyčarujete

15.10. 0:00

Interiérový štýl NATUR BOHO: Rady, s ktorými ho ľahko vyčarujete

Foto: obi.sk

Bohémsky štýl má v interiéroch pevné miesto. Vďaka svojej prirodzenej bezstarostnosti sa stal nadčasovým spôsobom zariaďovania, ak sa chcete cítiť príjemne, uvoľnene aj moderne. Podčiarknutý naturálnymi prvkami dostáva nový rozmer, a tak tu máme tzv. boho natur štýl. Ako ho docieliť u seba doma?

Niečo bohémske

Inšpirovaný francúzskymi umelcami a neskôr hippies obdobím vznikol bohémsky štýl, ktorý môže pôsobiť, akoby nemal pravidlá. Pravdou však je, že ak chcete docieliť efektný štýl a nie ledabolo skombinované prvky, treba sa zamerať na farby, materiály aj dekorácie. Medzi hlavné boho piliere patria teplé tóny farieb, kombinácie použitých materiálov - špeciálne vyniká drevo, ratan a ručne tkaný textil -, etno vzory aj listové zelené rastliny. V tomto prípade sa ráta aj množstvo dekorácií a volí sa skôr viac ako menej. Kvôli efektu.

Interiérový štýl natur boho.
Interiérový štýl natur boho.
Zdroj: Shutterstock

Niečo naturálne

Prírodný či naturálny štýl sa do domácností vkráda s prirodzenou túžbou po návrate ku koreňom, po spomalení a upokojení rozbehaného života. Domov sa stáva oázou pokoja, kde v jeho prospech hrajú všetky interiérové "okolnosti". Farby tohto štýlu sú svetlé a teplé, materiály odkazujú na prírodu a podčiarkujú tak potrebné teplo, dekorácie sú skôr minimalistického štýlu. Naoko jednoduchý štýl je premysleným spôsobom, ako sa doma cítiť pohodlne aj bez množstva moderných prvkov.

Interiérový štýl boho natur.
Interiérový štýl boho natur.
Zdroj: obi.sk

Štýl boho natur

Interiérový štýl, ktorý kombinuje bohémstvo a lásku k naturálnosti, sa stretáva na pomedzí týchto dvoch spôsobov dekorovania. Boho natur štýl si ponecháva bezstarostnosť a uvoľnenosť bohémskeho myslenia, pridáva sa minimalizmus bývania inšpirovaného prírodou. Vzniká tak príjemný priestor, kde svetlým farbám velí terakota, kde dominujú ručné tkaniny, korok či drevo a kde sa striedajú abstraktné vzory s motívom zelených rastlín. Mnohé prvky nesú čaro vlastnej tvorby, čím naberá interiér na jedinečnosti.

Hlavné prvky

  • svetlé odtiene
  • terakotová farba
  • prírodné materiály
  • vzory
  • zelené rastliny

Viac inšpirácií nájdete na obi.sk.

Advertisement
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
15.10. 2021 0:00
Diskusia ()
Zdieľať článok