16.2. 2020 18:00

Inšpirujte sa: A čo ak by kuchynský ostrov neladil, ale farebne rozbil kuchyňu?

16.2. 18:00

Inšpirujte sa: A čo ak by kuchynský ostrov neladil, ale farebne rozbil kuchyňu?

Verte tomu, nič lepšie nerozbije monotónnosť kuchyne ako odlišná farba, štýl alebo materiál ostrova.

V kuchynskom dizajne figuruje množstvo zaujímavých trendov a jedným z nich je určite kontrastný vzhľad ostrova. Takéto riešenie je vhodné najmä vtedy, ak máte v kuchyni priveľa skriniek a nechcete, aby pôsobila stiesnene. Efekt je lepší, čím väčší kontrast vytvoríte. Prekážkou na umiestnenie ostrova nie sú pritom ani menšie rozmery kuchyne.

Bez ostrova to nejde

Kuchynský ostrov je neoddeliteľnou súčasťou modernej kuchyne. Ponúka množstvo benefitov - môžete na ňom pripravovať jedlo, variť, umývať riad, stolovať či pracovať. Nie je to však len funkčný kúsok, ale plní i estetickú úlohu. Ľudia väčšinou siahajú po ostrove, ktorý má totožný štýl ako zvyšok kuchynskej linky. No opatrnosť nie je na mieste, pretože lepší efekt dosiahnete úplným opakom.

Nech je iný

Kuchynský ostrov sa môže líšiť farbou, materiálom i štýlom. Zaujať môže i netypickým tvarom, napríklad okrúhly ako protiklad k linke s čistými líniami. Rustikálny ostrov v minimalistickej modernej kuchyni zaručí, že kuchyňa nebude nudná. Priemyselný ostrov zaručene osvieži kuchyňu v glamour štýle. Čierny ostrov sa stane v bielej kuchyni ústredným bodom...

Inšpirujte sa: A čo ak by kuchynský ostrov neladil, ale farebne rozbil kuchyňu?

 

A predsa ho zjednoťte

No aby ostrov nepôsobil ako päsť na oko, predsa len použite nejaký jednotiaci prvok. Môže sa ním stať podobná štruktúra materiálu, rovnaký materiál ako na zástene, pracovná doska či úchytky ako sú použité na kuchynskej linke. Vzhľad kuchyne s ostrovom môžete zosúladiť farebným odtieňom na svietidlách alebo na dekoráciách. Pokračovanie na 2. strane.

Čo poviete, pohráte sa s kuchynským ostrovom? V našej galérii sa môžete inšpirovať ešte viac.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
16.2. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44