27.6. 2020 18:00

Inšpiratívny jednoizbový byt: Pozrite si 36 m² po netradičnej prerábke

27.6. 18:00

Inšpiratívny jednoizbový byt: Pozrite si 36 m² po netradičnej prerábke

Sympatický byt nie je veľký, zato dosť úzky. Stavil preto na jednoduchosť.

Podobne ako mnoho iných bytov v Štokholme, aj tento vznikol rozdelením jedného veľkého bytu na viac malých. V tomto prípade vznikol okrem iného jeden milý, avšak úzky byt.

Bytová dispozícia teda pripomína gorálky na niti - hneď prvá je miniatúrna predsieň, čo na švédske pomery nie je zvyčajné. Veľa bytov v Štokholme má len vešiak pri dverách a nie samostatnú miestnosť. Tá sa v tomto byte dokonca dá uzavrieť. Zaujímavosťou je okienko z mliečneho skla medzi predsieňou a jedálenským kútikom. To je naozaj dobrý spôsob, ako do predsiene vniesť prirodzené svetlo a neprísť pritom o súkromie.

Inšpiratívny jednoizbový byt: Pozrite si 36 m² po netradičnej prerábke

Za dverami predsiene bola jedna veľká miestnosť, ktorú však majitelia v strede oddelili mikrokúpeľňou. Kúpeľňa je vlastne len toaleta zväčšená o pár centimetrov tak, aby sa vedľa WC zmestil sprchový kút. Či presnejšie kútik - roh, ktorý má podlahu s odtokovým samospádom a pivotujúcou sklenou stenou v tvare oblúku. Škandinávci vravia takýmto mikrokúpeľniam „wet room", čiže „vlhká miestnosť".

Za jedálenským kútikom vľavo, krátkou kuchynskou linkou vpravo a mikrokúpeľňou sa nachádza obývačka spojená so spacím kútom. Byt sa končí úzkym balkónom. Keďže priestor je úzky, domáci stavili na takmer sparťanskú jednoduchosť. Celý tento byt, ktorý môže inšpirovať, nájdete v GALÉRII.

Zdroj: nonka zdroj foto: fantastic frank
27.6. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44