21.5. 2020 18:00

Severský minimalizmus v malom byte: 50 inšpirácií, ktoré vás presvedčia

21.5. 18:00

Severský minimalizmus v malom byte: 50 inšpirácií, ktoré vás presvedčia

Severania sú zaťažení na domácu pohodu, ktorú však nepovažujú za závislú na drahom a luxusnom zariadení. To v praxi znamená, že ich životný štýl je viac o ľuďoch, no to nevylučuje možnosť efektného, elegantného a príjemného zariadenia. Pre oči aj dušu. Pritom v minimalistickom štýle.

Škandinávska účelnosť a čistota

Účel v Škandinávii svätí prostriedky, ale zásadné je, aby bolo všade dostatok svetla. Ale nielen toho. V každom severskom interiéri nájdete vhodné vyváženie svetla s tieňmi. Tienenie sa berie ako súčasť zariaďovania a priamo sa s ním počíta. Preto tu nájdete rôznorodosť roliet, tieniacej techniky a povrchy, ktoré inak vyzerajú na poludnie a inak večer. Preto je tu toľko bielych a prírodných odtieňov, pretože tie najlepšie menia vzhľad pri zmene farebného spektra. Od čistej a praktickej až po teplú a útulnú.

Integrované úložiská

Sú tajomstvom, ako je možné mať plnohodnotne fungujúci malý byt a pritom vždy uprataný. Nič tu nemáte bez úložného priestoru. V Škandinávii sa plnia priestory pod posteľou, kreslá aj taburetky. A práve z tejto krajiny pochádza aj štýl elegantných krabíc a prútených košíkov, ktoré slúžia na odkladanie veci napríklad aj do poličiek. A pritom stále pôsobia pekne, hravo a elegantne, aj keď skrývajú všehochuť veci.

Severský štýl využíva iné než tradičné úložné systémy.
Severský štýl využíva iné než tradičné úložné systémy.
Zdroj: Home designing

Oceľovo šedá

Popri dreve nájdete v škandinávskych domácnostiach aj oceľové odtiene. Nie sú chladné ak sa kombinujú s dostatkom zelene a prírodných motívov. Na druhej strane sú praktické, nevidieť na nič každú špinu, alebo chĺpok po domácom zvierati. Aj to pridáva izbe na pohode. Mimochodom práve malé kúsky živej zelene sú obľúbené dekoračné prvky, ktoré sú naozaj všade.

Zdroj: marcos zdroj foto: home designing
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
21.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44