26.2. 2020 15:00

Kráľovské maniere: Týchto 5 jedál vo svojich kuchyniach NIKDY nejedia

26.2. 15:00

Kráľovské maniere: Týchto 5 jedál vo svojich kuchyniach NIKDY nejedia

Foto: archív

Aj keď by si mohli dovoliť jedlá od výmyslu sveta, v britskej kráľovskej rodine platia prísne pravidlá, keď príde rad na určité ingrediencie či celé jedlá. Vy ich jedávate?

Členovia najsledovanejšej rodiny v krajine a v podstate aj na svete majú prísny zákaz konzumovať viaceré potraviny. A nie je to potravinovou alergiou! Viete si predstaviť, že by z kráľovnej na audiencii tiahol cesnak alebo že by ju trápila plynatosť? Áno, aj členovia kráľovskej rodiny sú rovnakí ako každý iný smrteľník, a ak nechcú zažiť hanbu alebo tráviace problémy priamo pred očami stoviek ľudí a desiatkami kamier či paparazzov, musia sa držať prísnych pravidiel. A nielen na verejných akciách, ale aj v súkromí.

V súkromí i na oficiálnych akciách platí pre všetkých členov kráľovskej rodiny prísny jedálniček.
V súkromí i na oficiálnych akciách platí pre všetkých členov kráľovskej rodiny prísny jedálniček.
Zdroj: Profimedia

Cesnak i cibuľa

Áno, poznáme ich veľmi zdravú zeleninu a v prípade choroby sa neraz odporúča ich konzumácia. Jej následkom je však páchnuci dych, a to mnoho hodín či v dňoch nasledujúcich po jedle. To je dôvod, pre ktorý kráľovná vydala zákaz pripravovať pokrmy s cesnakom a väčším množstvom cibule pri slávnostných príležitostiach a aj pri bežnom domácom varení jej šéfkuchári majú zakázané dávať do jedál viac než minimálne množstvo cibule i cesnaku.

Problémom môže byť nielen špecifická vôňa ingrediencií, ale aj ich následky. Kráľovská rodina a jej lekári si nechali spraviť prieskum potravín a jedál, ktoré najčastejšie ohrozujú zdravie konzumentov. Pre riziko otravy jedlom sú preto na zozname zakázaných potravín aj mäkkýše, morské plody či surové ryby. Áno, aj sushi, obľúbený pokrm princa Williama. Ten si však v súkromí rád pochutnáva aj na sushi, pred oficiálnymi akciami ich však nikdy nekonzumuje. Pravidlá v tejto oblasti rád porušuje i princ Charles, naopak jeho matka sa ich striktne drží.

Na zozname zakázaných potravín je aj slávne foie gras.
Na zozname zakázaných potravín je aj slávne foie gras.
Zdroj: Internet

Foie Gras

Táto francúzska pochúťka sa dostala na zoznam zakázaných pokrmov v roku 2008. Tento raz nešlo ani tak o zdravie konzumentov ako o zaobchádzanie so zvieratami, teda husami a kačkami. V pozadí zákazu stojí princ Charles a jeho aktivity v oblasti ochrany zvierat.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
26.2. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44