27.9. 2022 0:00

Hľadáte spôsoby, ako si zútulniť domácnosť? Inšpirujte sa

27.9. 0:00

Hľadáte spôsoby, ako si zútulniť domácnosť? Inšpirujte sa

Foto: OlgaKok / Shutterstock.com

Domov je miestom oddychu a relaxu. Teda mal by byť, i keď niekedy nás doma čaká viac povinností ako v práci. Kedy si však oddýchnuť a zrelaxovať ak nie práve počas chvíľ strávených v pohodlí domova?

Závesné kreslo a pár rastliniek vytvoria vo vašej domácnosti atmosféru plnú relaxu 

A aby boli pre vás chvíle strávené doma skutočne chvíľami relaxu, musí byť vaša domácnosť naozaj útulná. Chcete si zútulniť aj tú vašu? Prinášame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým sa vám to zaručene podarí. 

Viete, čo naozaj výrazným spôsobom zútulní vašu domácnosť? No predsa pohodlné závesné kreslo. Závesné kreslá sú priam zosobnením relaxu, keďže sa môžete pohojdávať pri čítaní pútavej knihy, ručných prácach, či len tak, so šálkou teplého čaju. Zároveň sú aj po dizajnovej stránke skvelým doplnkom každej domácnosti. 

Zútulniť vašu domácnosť môže aj to, keď do nej prenesiete kus prírody. Nemusí to byť len v podobe prírodných materiálov, skvelo poslúžia aj rôzne kvety a izbové rastliny. Samozrejme, nemusíte svoju domácnosť premeniť na džungľu, to by ani nevyzeralo vábivo, ale zopár rastliniek si určite zaobstarajte. 

Zútulniť domácnosť sa dá rôznymi spôsobmi. Od závesov po rodinné fotografie

Často sa stáva, že si zariadite nejakú miestnosť a (aspoň) jedna stena ostane fádna. Zväčša ide o stenu s oknami. Iste, môžete spomínané kvety umiestniť na parapet, ale pri otváraní okien je takéto riešenie nanajvýš nepraktické. Okná však môžete ozdobiť krásnymi závesmi. Obzvlášť ak budú v teplých farbách. 

Podobne ako závesmi sa dá domácnosť zútulniť rôznymi dekoračnými vankúšikmi, v kuchyni môžete na jedálenský stôl umiestniť pekný behúň, v spálni zase posteľ prekryť prehozom. A vo všeobecnosti platí, že dobre umiestnený menší koberec dokáže taktiež „rozbiť“ fádnejšie väčšie plochy na podlahe a zútulniť interiér. 

A na záver ešte jeden osobnejší typ dekorácie: fotografie. Aj keď žijeme v dobe, keď si fotografie prezeráme na obrazovkách smartfónov a ak ich niekam vystavíme, tak jedine na sociálne siete, nikdy nezaškodí vrátiť sa do starých čias, keď sme si mohli fotografie „chytiť“. Či už fotografie zavesíte na stenu, alebo umiestnite na poličku, budú vám nielenže pripomínať krásne spomienky, ale zároveň vám doma vyčarujú útulnú atmosféru. 

autor:  PR článok
27.9. 2022 0:00
Zdieľať článok