25.11. 2022 8:30

Z historického bytu sa odsťahovala do... Mária Kráľovičová má nový domov

25.11. 2022 8:30

Z historického bytu sa odsťahovala do... Mária Kráľovičová má nový domov

Foto: Emil Vasko

Má svoj vek, a tak sa tomu prispôsobila. Mária Kráľovičová je cez týždeň blízko prírody a medzi ľuďmi, cez víkend s rodinou.

Herečka Mária Kráľovičová (95) sa nedávno presťahovala tam, kde väčšina seniorov príliš nechce ísť. Ale tým, ako túto situácia vyriešila, by sa mohla stať vzorom pre  ostatných. Ako píše Šarm, v seniorcentre je cez týždeň pod dohľadom lekárov, medzi ľuďmi a zároveň môže chodiť na prechádzky k jazeru a víkendy trávi doma.

Dôvod na takéto riešenie v žiadnom prípade nebol ten, že by sa jej chceli deti zbaviť. Práve naopak, dcéra Jana a syn Miro ju pre vysoký vek vraj nechcú nechávať v bratislavskom byte samu kvôli bezpečiu.

Obľúbená herecká diva sa však ani v seniorcentre necíti odložená a nepotrebná.  Jej najbližší ju pravidelne navštevujú a navyše všetci si ju v jej novom domove obľúbili. Marína ich často zabáva historkami zo svojho života alebo im recituje. Nečudo, že v seniorcentre to hneď ožilo.

Herečka u seba doma.
Herečka u seba doma.
Zdroj: RTVS

A ako predtým žila? V bratislavskom byte žila obklopená obrazmi, knihami, platňami či divadelnými artefaktmi. Jej bývanie odrážalo bohatosť jej života. Viac z bytu i života Maríny Kráľovičovej nájdete v galérii >>>

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
25.11. 2022 8:30
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy