25.12. 2021 12:00

Herci zo seriálu Hranica: Takto si doma užívajú sviatky

25.12. 2021 12:00

Herci zo seriálu Hranica: Takto si doma užívajú sviatky

Foto: JOJ

Televízia JOJ už čoskoro spustí nový komediálny seriál Hranica. Na slovensko-ukrajinskej hranici, kde sa pašuje všetko okrem ľudí, zbraní a drog, nebude núdza o humorné zápletky a tiež skvelé herecké obsadenie. A práve k hlavným hercom sme nakukli domov.

Aké sú Vianoce u Michala Spielmanna stvárňujúceho policajta, Martina Šalachu, ktorý bude synom Gabriely Dzuríková a Jozefa  Vajdu alebo u Viktórie Spišákovej, jednej z hlavných ženských úloh?

Martin Šalacha
Martin Šalacha
Zdroj: JOJ

Martin Šalacha

"U nás doma v Zalužiciach v rámci výzdoby aj dnes nesmú chýbať na stromčeku gule ”bombule”, ktoré si pamätám ešte z detstva. Sú to farebné sklenené gule so zasneženou krajinou alebo s veľkým okom. Už len keď otvoríme originálne krabice, kde sú celý rok uložené, cítiť z nich vôňu toho “kedysi” a ja mám na chvíľu pocit, že mám opäť sedem rokov a za oknom mrzne a sneží.

Súčasťou nášho vianočného stromčeka sú salónky a kolekcie ,ktoré treba vždy ochutnávať už pri zdobení, ale aj betlehem alebo jasličky, ktoré máme vždy pod stromčekom. Dlhé roky to bol papierový vystrihovací betlehem, ktorý sme nedávno vymenili za drevený .A celý dom prevoniava nielen stromček, ktorý mávame z vlastnej záhrady, ale aj vyzdobené voňavé ihličnaté konáre, napríklad starými ozdobami v tvare muchotrávok alebo farebných škriatkov. Vianočná výzdoba doma ma akoby strojom času prenesie do detstva, do čias fantázie a zázrakov."

Ozdoby u Martina Šalachu.
Ozdoby u Martina Šalachu.
Zdroj: JOJ
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
25.12. 2021 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy