21.3. 2020 14:00

Harmónia v byte: 5 rád, ako spolu bývať bez (väčších) hádok

21.3. 14:00

Harmónia v byte: 5 rád, ako spolu bývať bez (väčších) hádok

Foto: Prshots.com, Dulux,

Jeden je poriadkumilovný pedant a druhý bezstarostný bohém. Napriek tomu sa milujú a musia spolu vydržať v jednej domácnosti. Dá sa to vôbec?

V prvom rade si treba uvedomiť, že napriek rôznorodým povahám a názorom na to, aký interiér sa vám páči, chcete bývať spolu a obaja sa chcete doma cítiť príjemne. Aj pri zariaďovaní teda platí to isté, čo v živote. Je o kompromisoch. Hoci je jeden z vás dominantnejší, neznamená to, že zariadi celý byt po svojom. Partner by sa v ňom totiž nemusel cítiť príjemne a postupne by tento vnútorný nekomfort vyústil do pocitu, že tam nepatrí.

Plánujte spolu

Či už ide o nákup novej sedačky, výmenu starej kuchyne alebo kompletné zariadenie nového bývania, postup by mal byť rovnaký. S partnerom si sadnite a porozprávajte sa o svojich predstavách. Zistíte, že pre jedného je dôležitejší výzor, pre toho druhého zasa praktickosť. Ak dáte hlavy dokopy, výsledkom bude ideálne riešenie.

Vypočujte ho

Aj keď máte pocit, že vášmu partnerovi je v podstate úplne jedno, ako to doma bude vyzerať, a všetko necháva na vás, je dobré s ním nákup nábytku aspoň konzultovať. Vyhnete sa tak hundraniu, že to kreslo je príliš tvrdé.

Spoločné bývanie je veľkou skúškou.
Spoločné bývanie je veľkou skúškou.
Zdroj: unsplash.com

Stredná cesta

Vy milujete vidiecky štýl a on zasa minimalizmus? Na prvý pohľad dva rozdielne štýly, ktoré ťažko skĺbiť. Nie je to však nemožné. Stačí, ak obaja poľavíte zo svojich požiadaviek. Oba štýly napríklad spája biela farba, ktorá môže byť dominantná. Namiesto prezdobeného vidieckeho interiéru, zvoľte umiernenejšiu modernú verziu.

autor:  Jana Vrbová
21.3. 2020 14:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44