8.5. 2020 18:00

Garsónka či jednoizbák: Rady, ktoré sa rozhodne oplatí skúsiť

8.5. 18:00

Garsónka či jednoizbák: Rady, ktoré sa rozhodne oplatí skúsiť

Ak je bývanie sotva väčšie od škatule na topánky, treba sa vedieť vynájsť. Tieto rady však využijú aj ľudia, ktorí bývajú v podnájme.

Pri zariaďovaní jedinej miestnosti, ktorá slúži ako spálňa, obývačka, pracovňa či študovňa, sa treba rozhodnúť: čo je väčšia priorita - spánok alebo zábava? Ak v garsónke býva samotár, pravdepodobne bude preňho najväčšou prioritou posteľ a pracovný stôl. Ak však máte v úmysle do minibytíku zavolať aj spoločnosť, mala by mať o čosi väčšiu prednosť obývačka. Čo to znamená v praxi?

Veľká posteľ

Hneď na začiatku si vyjasnime, že nech je byt či miestnosť akokoľvek miniatúrna, jediný dôvod mať v nej úzku posteľ pre jedného človeka, je kariéra pustovníka. Všetci ostatní, ktorým na srdci nerastie pavučina, by mali mať posteľ pre dvoch. Aby nebolo deprimujúce, že pre jedného je zatiaľ priveľká, je fajn kúpiť si väčšie vankúše. Okrem iného aj preto, že vankúše uložené vo viacerých radoch ako v luxusnom hoteli vyzerajú naozaj skvostne!

Malé byty treba zariadiť šikovne.
Malé byty treba zariadiť šikovne.
Zdroj: archív NMH

Sedenie aj stolíky

Denná časť miestnosti by mala mať pohodlnú sedačku a niekoľko multifunkčných stolčekov alebo taburetiek, ktoré poslúžia na odloženie pohostenia aj na sedenie. Keď sú hostia preč, môžu z nich byť podstavce pre izbové rastliny.

Zdroj: nonka
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
8.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44