25.3. 2020 12:00

Fúj, balkón znečistený holubím trusom: Poradíme, čo ďalej

25.3. 12:00

Fúj, balkón znečistený holubím trusom: Poradíme, čo ďalej

Foto: Profimedia

Radi by ste si posedeli pri kávičke a dobrej knižke na slnkom zaliatom balkóne alebo terase? Po zime si bude vyžadovať určitú úpravu. Ak však objavíte nepríjemné stopy po holuboch či iných hniezdiacich vtákoch, rozhodne urobte toto!

Konečne máte možnosť začať si užívať s príchodom jari svoj balkón alebo terasu? Možno ste v minulej sezóne vôbec nemali čas, teraz ste však doma a treba to prosto využiť. Pobyt na čerstvom vzduchu a zaslúžený relax sa rozhodne hodí a čím viac jarných lúčov sa objavuje, tým viac to človeka láka byť na čerstvom vzduchu.

Obsadili váš krásny balkón holuby?
Obsadili váš krásny balkón holuby?
Zdroj: lepsie byvanie

Nemilé prekvapenie

V pracovnom zhone ste si možno ani nevšimli, že sa vám na balkóne, terase či kdesi pod strechou usadili holuby, prípadne lastovičky. Aj keď možno patríte k milovníkom všetkých zvierat, výkaly a ostatné znečistenie, ktoré po nich ostáva je nielen estetickým problémom ale hlavne zaváňa riadnymi zdravotnými problémami. Avšak pozor, ich odstraňovanie má presné pravidlá!

Než sa vám na balkóne usadia holuby či iné vtáky, urobte dôkladné opatrenia. Radi sa usadia v starých kvetináčoch či iných bezpečných nádobách, lastovičky si s obľubou urobia hniezdo vo výškach na chránených miestach. Vtákov je potrebné odplašiť skôr než sa usadia, pomôcť vám môžu prúžky z plieškov alebo alobalu, ktoré navlečiete na špagát a zavesíte do vzduchu. Na špagát tiež môžete zavesiť maketu vystrihnutú z kartónu, postačí jednoduchý obrys vtáka.

autor:  Andrea
25.3. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44