25.3. 12:00

Fúj, balkón znečistený holubím trusom: Poradíme, čo ďalej

Tohto podnájomníka sa zbavte čo najskôr. Upratovanie po ňom nechajte na profesionálov, inak sa vystavujete mnohým rizikám.
Tohto podnájomníka sa zbavte čo najskôr. Upratovanie po ňom nechajte na profesionálov, inak sa vystavujete mnohým rizikám.
Zdroj: sxc.hu

Čo s nimi?

Akékoľvek znečistené priestory po holuboch a vtákoch si vyžadujú riadne vyčistenie. V prvom kroku ide o dezinfekciu a dezinsekciu. Výkaly sú totiž plné infekčných zárodkov a rôznych parazitov. Tie sú tiež v hniezdach samotných, preto je potrebné s nimi manipulovať s najvyššou opatrnosťou – v rukaviciach a s rúškom.

O holuboch sa neraz hovorí ako o lietajúcich potkanoch. Dobre sa vie, že prenášajú rozličných pôvodcov chorôb. Ide o riadne dlhý zoznam pozostávajúci zhruba zo stovky rôznych vírusov, baktérií, plesní, mikroorganizmov, parazitov a ako bonus aj ploštice holubie.

Prvým krokom je teda práve dezinfekcia a dezinsekcia zasiahnutého miesta a jeho okolia. Následne je potrebné mechanicky trus odstrániť a vykonať následnú dezinfekciu a dezinsekciu. Použité pomôcky je potrebné zlikvidovať.

Svojpomocne či s profesionálom?

Najlepšie je, ak sa obrátite na profesionálnu firmu, ktorá vám s týmito prácami pomôže. Má nielen technické vybavenie, ale aj vhodnejšie ochranné pomôcky a chemické prípravky určené presne na túto činnosť. Navyše všetok trus zlikviduje bezpečne v spaľovni.

Majte krásny balkón plný kvetov počas celej sezóny.
Majte krásny balkón plný kvetov počas celej sezóny.
Zdroj: profimedia.sk

Nezabúdajte, že pri práci s chemikáliami je potrebné dbať na bezpečnostné pravidlá, chrániť sa po celú dobu rukavicami, dýchacie cesty rúškom a všetok odpad i pomôcky následne zabezpečiť a správne zlikvidovať.

autor:  Andrea
25.3. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44