17.12. 2019 15:00

Fotopostup: Urobte si dizajnový koberček z obyčajných korkov od vína

17.12. 2019 15:00

Fotopostup: Urobte si dizajnový koberček z obyčajných korkov od vína

Korok je absolútne IN! Tento štýlový materiál je obnoviteľný, recyklovateľný a váš sobotňajší záťah veľmi ľahko premení na užitočnú kúpeľňovú predložku.

Korok z vypitej fľaše od vína sa dá využiť naozaj všestranne. Naučte sa spolu s nami vytvárať korkové kúpeľňové predložky. A navyše tým šetríte a chránite aj životné prostredie.

Korok je in

Tento štýlový materiál je obnoviteľný a recyklovateľný, takže je ideálnou voľbou pre milovníkov dekorácií, ktorí chcú zároveň chrániť planétu. A navyše, ak máte v kúpeľni neutrálne farby, korok je skvelý doplnok, ktorý poskytuje trochu rustikálneho vzhľadu, ale neprehusťuje priestor. Pozrite sa na tento skvelý tip, ktorý vám oživí kúpeľňu.

Štýlovo v kúpeľni

Vytvorte si pohodlnú, absorpčnú a ekologickú kúpeľňovú podložku. Budete potrebovať len toto:

1. Nelepivú regálovú vložku alebo kus gumovej podložky.
2. Horúce lepidlo - taviacu pištoľ.
3. Asi 200 korkových zátok.

Ak nemáte korkovú zbierku vyskladanú z niekoľkých rokov pitia vína, môžete si korkové zátky kúpiť, alebo ak máte známych, ktorí pracujú v reštauráciách a v baroch, môžete požiadať ich, je veľmi pravdepodobné, že tam tých zátok budú mať oveľa viac ako vy doma.  

 
 
Fotopostup: Urobte si dizajnový koberček z obyčajných korkov od vína
Zdroj: pinterest.com

 

Návod:

Prerežte každý korok na polovicu pozdĺžne

   pomocou ostrého noža. Buďte trpezliví a opatrní, aby ste sa neporezali! Najlepšie je, ak používate prírodné korkové zátky, ktoré majú podobnú dĺžku a šírku.

Uložte korky do obdĺžnika rovnými stranami nadol

  Použite pravítko, aby ste sa uistili, že korkové štuple sú usporiadané rovnomerne do tvaru obdĺžnika. Je už len na vás, akú veľkú rohož si vytvoríte. Aj kvôli tomu je táto rohož naozaj skvelý nápad, ak máte menšiu kúpeľňu, urobíte si menšiu podložku, samozrejme, ak si budete chcieť vytvoriť väčšiu podložku, počítajte s tým, že budete potrebovať aj viac korkových zátok.

Zmerajte a odrežte regálovú vložku

   podľa naukladaných korkových zátok. Použite pritom nožnice, alebo ak je materiál príliš tvrdý a hrubý, použite rezačku či nôž.

Začnite lepiť najprv okraje

   Premiestnite si teda vonkajšie riadky korkov na pripravenú podložku. Na odrezanú stranu každého korku naneste lepidlo v tvare obdĺžnika, priložte zátku na podložku a pevne zatlačte. Predtým ako vytečené lepidlo úplne stuhne, utrite ho, ale až potom, čo sa ochladí, aby ste sa nespálili.

Akonáhle urobíte z korkov rám, prilepte aj zvyšok korkových zátok

  na ich zodpovedajúce miesto na podložke. Budete pravdepodobne musieť aj poposúvať a inak poukladať zátky, aby všetky do seba zapadli. A je to!
 
Fotopostup: Urobte si dizajnový koberček z obyčajných korkov od vína
Zdroj: pinterest.com
 
 
 
Ide to aj jednoduchšie
 
Pokračovanie na 2. strane.
Zdroj: Ľudmila
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
17.12. 2019 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44