27.5. 2020 18:00

FOTO Tapety v obývačke: Zabudnite na klasiku, tieto nápady vás dostanú

27.5. 18:00

FOTO Tapety v obývačke: Zabudnite na klasiku, tieto nápady vás dostanú

Foto: living4media

Ak chcete, aby bola vaša obývačka reprezentatívnou miestnosťou, nič neprekoná tapety. Našťastie, časy nevzhľadných tapiet nalepených priamo na betóne sú preč. Moderné tapety sú kvalitné, krásne a nápadité. Rôzne typy a množstvo vzorov umožňujú vytvoriť luxusný a originálny dizajn.

Pre každý štýl

V obchodoch nájdete nielen kvetinové motívy, abstraktné vzory či fototapety. Moderné tapety prekvapia zaujímavou textúrou a imitáciou rôznych povrchov - od tkaniny až po kov, kameň, drevo či betón. Atraktívne sú geometrické 3D vzory či pretierateľné tapety, ktoré pomocou farebného náteru "dotvoríte" podľa svojich predstáv. Vďaka tomu môžete vytvoriť z obývačky individuálnu krásku.

S tapetou je to jednoduché

Aj keď sa vám zdá, že najjednoduchšie je steny vymaľovať, ani tým najkrajším odtieňom farby nedosiahnete taký výsledok ako s tapetou. Aplikácia tapiet je dnes už oveľa jednoduchšia, a preto nič nebráni tomu, aby ste namiesto valčeka vzali do ruky lepidlo a rolky tapety. Pomocou tapety pritiahnete pozornosť na stenu, vizuálne zdôrazníte jej význam, ale tiež v otvorenom priestore oddelíte jednodlivé zóny s rôznou funkciou. Existujú rôzne druhy tapiet: papierové, vliesové, vinylové, ktoré majú iné vlastnosti a líšia sa spôsobom aplikácie.

Nezvyčajná tapeta s geometrickým vzorom okamžite upúta.
Nezvyčajná tapeta s geometrickým vzorom okamžite upúta.
Zdroj: Dulux

Vliesové len za sucha

Vliesové tapety sa prezentujú vysokou pevnosťou, stálofarebnosťou, dokonca tepelne a zvukovo izolujú. Sú obľúbené nielen kvôli širokej škále vzorov, ale i pre ľahkú aplikáciu - lepidlom totiž stačí natrieť iba stenu. Ak sa vám znepáčia, môžete ich jednoducho odstrániť, strhnete ich zo steny a neostanú po nich žiadne nevzhľadné stopy.

autor:  Radomír
27.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44