9.9. 2020 9:00

FOTO Najgýčovejší byt v Bratislave? Trojizbák zariadený tak, že ho majiteľ nedokáže predať

9.9. 9:00

FOTO Najgýčovejší byt v Bratislave? Trojizbák zariadený tak, že ho majiteľ nedokáže predať

Foto: Real Partners

V Starom meste Bratislavy možno nájsť viacero skvostov na bývanie a nie sú práve lacné Napriek tomu jedne byt doslova vyniká, a to nielen cenou, ale najmä svojím zariadením. Čo je pre majiteľa skvost, to je však pre mnohých iných gýč...

Príliš nedýchať a zákaz čo i len sa pohnúť. Nejaký taký pocit by ste mali, keby ste vstúpili do vybraného bytu v centre Bratislavy. Pri pohľade na luxus, ktorý ponúka a na predražené vybavenie, človek uvažuje, či a tu vôbec dá bývať... Trojizbový byt má výmeru 130 m2, pivnicu a balkón s naozaj krásnym výhľadom. Jeho interiér je však ako z múzea a stálo obrovské peniaze. Aj preto majiteľ svoj byt nedokáže predať.

Za čias Márie Terézie

Štýl celého bytu je baroko. Jednotlivé kusy nábytku sú repliky, ktoré vyrába jediná továreň na svete, v Taliansku. Sú z najkvalitnejšieho dreva a materiálov podľa dobových postupov. Táto firma dodáva nábytok šľachtickým rodom v Európe. Koberce za desaťtisíce eur pochádzajú z trilógie Vstup do nebeskej brány 1. a 2. časť. V byte ďalej môžete nájsť originálne vitríny s porcelánom či lustre z Paríža z čias Márie Terézie. „To je pravý benátsky krištáľ. V byte ich je niekoľko, dokonca aj v kúpeľni,“ podotkol majiteľ, keď ho kontaktovala redakcia Plus 7 dní.

3-izbový byt v centre Bratislavy
3-izbový byt v centre Bratislavy
Zdroj: Real Partners

Štuky v byte zdobí pravé zlato. „Najal som si firmu, ktorá obnovovala hrad, aj prezidentský palác a pracovala podľa mojich pokynov. Začali sme kvalitnými tapetami a výzdobou stien. Umeleckí štukatéri na ne niekoľko mesiacov vyrábali a maľovali zlaté štuky. Ale nie je to žiadna žltá farba, ale väčšinou pravé dvadsaťštyri karátové zlato,“ pokračoval v opisovaní bytu.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
9.9. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44