2.9. 2020 6:00

FOTO V kuchyni to ide aj bez horných skriniek. Neveríte?

Linka umiestnená pod oknom ponúka krásny výhľad.
Linka umiestnená pod oknom ponúka krásny výhľad.
Zdroj: unsplash.com

Aj s ostrovčekom

Kuchyňa bez horných skriniek má rovnaké funkčné usporiadanie ako klasická. Jednotlivé pracovné zóny musia za sebou logicky nadväzovať, aj keď tvar linky závisí od pôdorysu kuchyne. Nemusíte sa vzdať kuchynského ostrova ani vysokej skrine, do ktorej osadíte v ergonomickej výške varnú rúru a mikrovlnku. Funkčnosť kuchyne zvyšujú zásuvky a rohové skrinky s otočnými výsuvmi. Kuchynský ostrov využijete na varenie, ukladanie aj ako „barový“ pult.

Čím nahradiť skrinky?

Obávate sa, že bez horných skriniek vám na stene vznikne zvláštne prázdne miesto? Naopak, máte skvelú príležitosť individuálne ho stvárniť. Výrazným prvkom je napríklad dizajnový digestor, na stenu môžete osadiť policu či závesný program na najpoužívanejšie predmety, fotografie či obrazy. Stenu pred pošpinením najlepšie ochránia kachličky, sklenený obklad, ale môžete použiť i peknú tapetu alebo výraznú farbu.

Na uloženie krehkého riadu postačí aj otvorená polica.
Na uloženie krehkého riadu postačí aj otvorená polica.
Zdroj: unsplash.com

Maximálne štýlová kuchyňa

Kuchyňa s množstvom skriniek na stene pripomína sklad alebo komoru.  Bez horných skriniek vyzerá útulnejšie a viac ako obytná než pracovná miestnosť. Žiadané  je to najmä v otvorených priestoroch, v ktorých plynulo prechádza kuchynská zóna do obývacej. Kuchyňa bez horných skriniek si vyžaduje dôsledné dodržiavanie poriadku. Nenechávajte na pracovnej doske priveľa predmetov, hoci jej šírka na to zvádza.

autor:  Radomir
2.9. 2020 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy