2.9. 2020 6:00

FOTO V kuchyni to ide aj bez horných skriniek. Neveríte?

2.9. 2020 6:00

FOTO V kuchyni to ide aj bez horných skriniek. Neveríte?

Foto: unsplash.com

Kuchynskú linku väčšinou tvorí rad horných a dolných skriniek. Horné skrinky uschovajú krehký porcelán a poháre, presklené majú za úlohu priestor odľahčiť a dekorovať. Zaužívanú predstavu o kuchyni narušili otvorené police, no verte, že kuchyňa vyzerá skvelo aj bez horných skriniek.

Prečo sa ich zbaviť?

Horné skrinky už spôsobili hlavybôľ mnohým. A to doslova. Určite sa i vám podarilo do nich naraziť hlavou pri umývaní riadu alebo príprave jedla, niekedy stačí, že v zhone prehliadnete otvorené dvierka. Nevýhodou horných skriniek je, že svojím umiestnením vo výške očí priestor opticky uzatvárajú a obmedzujú. Podvedome ho vnímate menší. Mnohé gazdinky si tiež povzdychnú pri upratovaní. Na horných skrinkách sa usádza mastný prach, ktorý je náročné odstrániť. Na najvyššie uložené veci je niekedy náročné dosiahnuť, tak prečo sa trápiť?

Radšej krajší výhľad...

Toto želanie stojí za umiestnením kuchynskej linky pod oknom. V tom prípade horné skrinky predstavujú prekážku, ktorá obmedzuje naplánovanie kuchyne. Ich odstránením si doprajete v kuchyni nádherný výhľad i dostatok prirodzeného denného svetla. A úložné priestory presuniete do dolných skriniek, ktoré budú o niečo hlbšie ako štandardné, cca 70 – 80 cm. Kuchyňa bez horných skriniek získa modernejší a štýlovejší vzhľad.

autor:  Radomir
2.9. 2020 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy