24.7. 2018 10:00

FOTO inšpirácia: 10 nápadov ako skladovať korenie a kam s koreničkami

24.7. 2018 10:00

FOTO inšpirácia: 10 nápadov ako skladovať korenie a kam s koreničkami

Foto: IKEA

Milujete rôzne druhy korenín a často ich používate pri varení v kuchyni? Majte ich vždy poruke a vystavte ich pestrú farebnosť na obdiv.

Usporiadané koreniny, ktoré máte na očiach, vás môžu inšpirovať k novým kulinárskym dobrodružstvám. Čili, paprika, karí alebo šafran nie sú jediné, ktoré sa môžu pochváliť sýtou farebnosťou. Bola by škoda ukrývať ich v nevzhľadných nádobách v skrinke. Využite ich krásu a môžu v kuchyni poslúžiť aj ako dekorácia.

Ponúkame vám týchto 10 tipov na rôzne umiestnenie koreničiek:

1 - Na vstavanej zástene

Ak vám to hĺbka a štýl kuchynskej linky dovolí, namiesto obvyklej zásteny si premeňte túto plochu na praktický úložný priestor, kde budete mať okrem koreničiek aj ďalšie potraviny, ktoré denne používate pri varení. V takom prípade má byť hĺbka pracovnej dosky minimálne 70 centimetrov.

1 - Na vstavanej zástene
Ak vám to hĺbka a štýl kuchynskej linky dovolí, namiesto obvyklej zásteny si premeňte túto plochu na praktický úložný priestor, kde budete mať okrem koreničiek aj ďalšie potraviny, ktoré denne používate pri varení. V takom prípade má byť hĺbka pracovnej dosky minimálne 70 centimetrov.
1 - Na vstavanej zástene Ak vám to hĺbka a štýl kuchynskej linky dovolí, namiesto obvyklej zásteny si premeňte túto plochu na praktický úložný priestor, kde budete mať okrem koreničiek aj ďalšie potraviny, ktoré denne používate pri varení. V takom prípade má byť hĺbka pracovnej dosky minimálne 70 centimetrov.
Zdroj: Ideasonthemove

2 - Uložte ich do zásuvky

Ak chcete mať koreniny uskladnené v zásuvke, zadovážte si praktické priehradky na koreničky, ktoré v nej ustrážia dokonalý poriadok a tým aj ľahký prehľad pri výbere korenia. K jednoduchšej orientácii medzi koreninami pomôžu priehľadné nádoby a štítky s názvami korenia.

2 - Uložte ich do zásuvky
Ak chcete mať koreniny uskladnené v zásuvke, zadovážte si praktické priehradky na koreničky, ktoré v nej ustrážia dokonalý poriadok a tým aj ľahký prehľad pri výbere korenia. K jednoduchšej orientácii medzi koreninami pomôžu priehľadné nádoby a štítky s názvami korenia.
2 - Uložte ich do zásuvky Ak chcete mať koreniny uskladnené v zásuvke, zadovážte si praktické priehradky na koreničky, ktoré v nej ustrážia dokonalý poriadok a tým aj ľahký prehľad pri výbere korenia. K jednoduchšej orientácii medzi koreninami pomôžu priehľadné nádoby a štítky s názvami korenia.
Zdroj: IKEA

Prečítajte si aj: 10x horúce trendy do záhrady na rok 2017! 

3 - Zospodu hornej skrinky

Jeden zo spôsobov je umiestniť na spodnú časť hornej kuchynskej skrinky kovovú lištu a zadovážiť si koreničky s magnetom na hornom viečku. Pokiaľ také nezoženiete, ľahko si ich dokážete vyrobiť aj sami.

3 - Zospodu hornej skrinky
Jeden zo spôsobov je umiestniť na spodnú časť hornej kuchynskej skrinky kovovú lištu a zadovážiť si koreničky s magnetom na hornom viečku. Pokiaľ také nezoženiete, ľahko si ich dokážete vyrobiť aj sami.
3 - Zospodu hornej skrinky Jeden zo spôsobov je umiestniť na spodnú časť hornej kuchynskej skrinky kovovú lištu a zadovážiť si koreničky s magnetom na hornom viečku. Pokiaľ také nezoženiete, ľahko si ich dokážete vyrobiť aj sami.
Zdroj: Colourlibs

4 - Na dverách komory

Tento tip sa týka kuchýň, ktoré majú dvere do komory situované v blízkosti varnej zóny v kuchyni. Dobrý tip je využiť klasickú závesnú tyč na záclony a v skrátenej verzii ju použiť na vnútornú stranu dverí. Koreniny vysypte do priehľadných plastových vrecúšok a zaveste pomocou štipcov. Získate tak chladné a suché miesto na ich skladovanie. Opäť pomôže jednotný systém označenia korenín.

4 - Na dverách komory
Tento tip sa týka kuchýň, ktoré majú dvere do komory situované v blízkosti varnej zóny v kuchyni. Dobrý tip je využiť klasickú závesnú tyč na záclony  a v skrátenej verzii ju použiť na vnútornú stranu dverí. Koreniny vysypte do priehľadných plastových vrecúšok a zaveste pomocou štipcov. Získate tak chladné a suché miesto na ich skladovanie. Opäť pomôže jednotný systém označenia korenín.
4 - Na dverách komory Tento tip sa týka kuchýň, ktoré majú dvere do komory situované v blízkosti varnej zóny v kuchyni. Dobrý tip je využiť klasickú závesnú tyč na záclony a v skrátenej verzii ju použiť na vnútornú stranu dverí. Koreniny vysypte do priehľadných plastových vrecúšok a zaveste pomocou štipcov. Získate tak chladné a suché miesto na ich skladovanie. Opäť pomôže jednotný systém označenia korenín.
Zdroj: IKEA

5 - Na tabuli alebo chladničke

Princíp je rovnaký. Magnetická plocha - či už na to využijete samostatne stojacu chladničku, alebo si nájdete miesto na zavesenie magnetickej tabule, kde si prehľadne usporiadate korenie v nádobách s priehľadným vrchnákom a s magnetom na ich spodnej strane. Pre úplnú prehľadnosť nad ne umiestnite názvy korenín. Vrátite ich tak vždy na svoje miesto. Nezabudnite však, že korenia majú byť uskladnené v tme, tak tabuľu zaveste mimo priameho slnečného žiarenia.

5 - Na tabuli alebo chladničke
Princíp je rovnaký. Magnetická plocha - či už na to využijete samostatne stojacu chladničku, alebo si nájdete miesto na zavesenie magnetickej tabule, kde si prehľadne usporiadate korenie v nádobách s priehľadným vrchnákom a s magnetom na ich spodnej strane. Pre úplnú prehľadnosť nad ne umiestnite názvy korenín. Vrátite ich tak vždy na svoje miesto. Nezabudnite však, že korenia majú byť uskladnené v tme, tak tabuľu zaveste mimo priameho slnečného žiarenia.
5 - Na tabuli alebo chladničke Princíp je rovnaký. Magnetická plocha - či už na to využijete samostatne stojacu chladničku, alebo si nájdete miesto na zavesenie magnetickej tabule, kde si prehľadne usporiadate korenie v nádobách s priehľadným vrchnákom a s magnetom na ich spodnej strane. Pre úplnú prehľadnosť nad ne umiestnite názvy korenín. Vrátite ich tak vždy na svoje miesto. Nezabudnite však, že korenia majú byť uskladnené v tme, tak tabuľu zaveste mimo priameho slnečného žiarenia.
Zdroj: IKEA

Prečítajte si aj: Týchto 15 kuchýň svetových celebrít vás ohúri luxusom! 

6 - Na točni

Buď si zadovážte hotový otočný stojan na koreniny, alebo si ho dajte zhotoviť na mieru. Koreniny tak zaberú menej miesta a jednoduchým zatočením máte všetky poruke hoci aj v rohu kuchynskej linky alebo na polici v blízkosti varného centra.

6 - Na točni
Buď si zadovážte hotový otočný stojan na koreniny, alebo si ho dajte zhotoviť na mieru. Koreniny tak zaberú menej miesta a jednoduchým zatočením máte všetky poruke hoci aj v rohu kuchynskej linky alebo na polici v blízkosti varného centra.
6 - Na točni Buď si zadovážte hotový otočný stojan na koreniny, alebo si ho dajte zhotoviť na mieru. Koreniny tak zaberú menej miesta a jednoduchým zatočením máte všetky poruke hoci aj v rohu kuchynskej linky alebo na polici v blízkosti varného centra.
Zdroj: Ahomd

7 - Na podnose

Korenia a prísady, ktoré používate najčastejšie, umiestnite na podnos na pracovnej doske. Ten zachytí zvyšky korenín z mlynčeka a koreničiek a celý ho ľahko premiestnite z kuchyne do jedálne a späť.

7 - Na podnose
Korenia a prísady, ktoré používate najčastejšie, umiestnite na podnos na pracovnej doske. Ten zachytí zvyšky korenín z mlynčeka a koreničiek a celý ho ľahko premiestnite z kuchyne do jedálne a späť.
7 - Na podnose Korenia a prísady, ktoré používate najčastejšie, umiestnite na podnos na pracovnej doske. Ten zachytí zvyšky korenín z mlynčeka a koreničiek a celý ho ľahko premiestnite z kuchyne do jedálne a späť.
Zdroj: IKEA

8 - Na vnútornej strane dvierok skrinky

Toto riešenie sa hodí do minimalistických kuchýň, kde nechcete mať veľa vecí vystavených na očiach. Ale po otvorení dvierok skrinky máte rovnaký prehľad v koreniach ako pri ostatných spôsoboch ukladania.

8 - Na vnútornej strane dvierok skrinky
Toto riešenie sa hodí do minimalistických kuchýň, kde nechcete mať veľa vecí vystavených na očiach. Ale po otvorení dvierok skrinky máte rovnaký prehľad v koreniach ako pri ostatných spôsoboch ukladania.
8 - Na vnútornej strane dvierok skrinky Toto riešenie sa hodí do minimalistických kuchýň, kde nechcete mať veľa vecí vystavených na očiach. Ale po otvorení dvierok skrinky máte rovnaký prehľad v koreniach ako pri ostatných spôsoboch ukladania.
Zdroj: IKEA

Prečítajte si aj: Poradíme vám, ako uskladniť potraviny, keď chýba špajza! 

9 - Úzky výsuv

Druhý typ do minimalistických kuchýň sa v poslednej dobe stáva veľmi obľúbený. 15 centimetrov široký výsuv ponúka na malom mieste obojstranne prístupné poschodové uskladnenie všetkých korenín. Máte ich vždy poruke, ale keď ich nepotrebujete zmiznú z dohľadu.

9 - Úzky výsuv
Druhý typ do minimalistických kuchýň sa v poslednej dobe stáva veľmi obľúbený. 15 centimetrov široký výsuv ponúka na malom mieste obojstranne prístupné poschodové uskladnenie všetkých korenín. Máte ich vždy poruke, ale keď ich nepotrebujete zmiznú z dohľadu.
9 - Úzky výsuv Druhý typ do minimalistických kuchýň sa v poslednej dobe stáva veľmi obľúbený. 15 centimetrov široký výsuv ponúka na malom mieste obojstranne prístupné poschodové uskladnenie všetkých korenín. Máte ich vždy poruke, ale keď ich nepotrebujete zmiznú z dohľadu.
Zdroj: Siteline Cabinetry

10 - Na stene

Osaďte si na stenu, či už na bežnej úzkej poličke alebo takejto špeciálnej s nádobami v podobe skúmaviek. Na trhu nájdete veľké množstvo modelov, alebo si vytvorte vlastný originál.

10 -  Na stene 
Osaďte si na stenu, či už na bežnej úzkej poličke alebo takejto špeciálnej s nádobami v podobe skúmaviek. Na trhu nájdete veľké množstvo modelov, alebo si vytvorte vlastný originál.
10 - Na stene Osaďte si na stenu, či už na bežnej úzkej poličke alebo takejto špeciálnej s nádobami v podobe skúmaviek. Na trhu nájdete veľké množstvo modelov, alebo si vytvorte vlastný originál.
Zdroj: Dipfeed

24.7. 2018 10:00
Diskusia  ()
Diskusia
44