25.1. 2020 12:00

FOTKY PRED A PO: Takto sa zmenila úbohá kuchyňa na čarovnú farmársku

25.1. 12:00

FOTKY PRED A PO: Takto sa zmenila úbohá kuchyňa na čarovnú farmársku

Aj tie najškaredšie miestnosti majú veľký potenciál. Stačí inšpirácia, chuť a financie a môžu sa zmeniť na krásavice. Presvedčiť sa môžete pri pohľade na tieto dve vydarené renovácie. Vďaka šikovnému rozmiestneniu a novým detailom sa zdá, akoby ani nešlo o tú istú kuchyňu.

Ako na stavenisku

Spoločným problémom obidvoch kuchýň boli tmavé skrinky. Nie vždy platí, že tmavé drevo dodá kuchyni útulnú atmosféru. Prvej, menšej kuchyni navyše chýbala kompaktnosť, dojem narúšali samostatne stojaca špajzová skriňa a spotrebiče. Zariadenie kuchyne obmedzoval prechod do práčovne a na zadnú verandu. Z tohto dôvodu v kuchyni nebola ucelená pracovná plocha, všetko bolo rozkúskované a priestor bol nefunkčný.

Viac pracovnej plochy

Zamurovaním dverí kuchyňa získala lepší pôdorys a domáci do nej mohli umiestniť kuchynský linku v tvare písmena L. Maximalizovala sa pracovná plocha, pribudli úložné priestory. K optickému zväčšeniu výrazne pomohol biely drevený obklad aj kuchynská linka. Aby bielej nebolo priveľa a nepôsobila veľmi chladne, preteplila ju pracovná doska z tmavého dreva a mosadzné úchytky. Nevzhľadné linoleum nahradila tmavá drevená podlaha. Rovnaká sa nachádza v jedálni, čím sa priestor zjednotil.

FOTKY PRED A PO: Takto sa zmenila úbohá kuchyňa na čarovnú farmársku
Zdroj: countyviewcontracting.com

 

Nerezu sa nebojte

Umývacie centrum pod oknom malo dobrú pozíciu, ale s výmenou nerezového drezu za hlboký farmársky keramický drez získalo na kráse. Vidiecky štýl dokresľujú štýlové vodovodné batérie. V susedstve drezu sa nachádza nerezová umývačka riadu. V modernej farmárskej kuchyni môže byť aj tento materiál, ak ho viete citlivo zakomponovať. Biele otvorené police dokonale doplnili vzhľad kuchyne.

Až dva ostrovy

Druhá rekonštrukcia je ešte vydarenejšia. Domáci rozšírili kuchyňu o prístrešok na auto, čím získali naozaj veľkorysú miestnosť. Predtým kuchyňa splývala v rôznych odtieňoch dreva. Nutne potrebovala svieži vzduch, ktorý do nej vniesla biela linka. Vďaka veľkej ploche sa sem zmestil nie jeden, ale až dva kuchynské ostrovy. Jeden slúži ako pracovný a druhý ako raňajkový pult. Súčasťou kuchyne je samostatný jedálenský stôl s pohodlnou lavicou. Pokračovanie na 2. strane.

Tieto rekonštrukcie musíte vidieť na vlastné oči. Ktorá je vydarenejšia? Obe sú v galérii.

FOTKY PRED A PO: Takto sa zmenila úbohá kuchyňa na čarovnú farmársku
Zdroj: countyviewcontracting.com

 

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
25.1. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44