10.2. 2020 3:00

Feng šuej tipy pre zdravšiu domácnosť. Buďte spokojnejší a šťastnejší

10.2. 3:00

Feng šuej tipy pre zdravšiu domácnosť. Buďte spokojnejší a šťastnejší

Foto: GSPictures, getty images

Starodávne čínske umenie geometrie a dizajnu nie je len o estetike. Pekne zosúladený interiér v tomto prípade ide ruka v ruke s dobrým a zdravým bývaním. Stačí pár zmien bez veľkých nákladov a bude sa vám žiť lepšie.

Čisté vstupné priestory

Zabúdame na ne. Na rohožku pred dverami, na topánky, ktoré len tak necháme za dverami. Pritom podľa feng šuej je vchod do domu či bytu nielen miestom, kadiaľ prúdi dobrá energia, ale aj zdroj nečistôt pre celý byt. Čistý vstup je preto nielen príjemný na príchod domov, ale vďaka nemu sa nebudú prach a nečistoty dostávať do celého bytu. Skrátka, je nanič ak máte upratané poličky, ak pravidelne nečistíte rohožku v predsieni.

Odstráňte zbytočnosti

Expertka na dizajn aj feng šuej Kathryn Weber radí: „Odstráňte nepotrebné veci. Neporiadok zabraňuje prúdeniu pozitívnej energie.“ Vyskúšať si to môžete aj sami na vlastnej koši. Ráno vojdite do kuchyne, kde je plno riadu zo včera a na ďalší deň do čistej upratanej kuchyne. Váš pocit z rána bude diametrálne odlišný. Preto odstráňte veci, ktoré nemajú svoje miesto a sú stále kdesi na stole, poličke, komode, jednoducho neupratané. Inak sa nebudete cítiť dobre.  To sa prirodzene v dlhodobom horizonte môže podpísať aj na zdraví.

Menej vecí znamená čistejší priestor.
Menej vecí znamená čistejší priestor.
Zdroj: Tetra Images,getty images

Vyčistite chladničku

Kathryn Weber radí spraviť raz za čas generálne upratovanie chladničky. Ale to neznamená len vyčistiť poličky a steny. Je potrebné vyhodiť aj jedlá po záruke, džemy, marmelády a pokrmy, ktoré dlhodobo zostali ako zvyšky, ktoré len prekladáme z miesta na miesto. Sú zdrojom plesní, zápachu, potenciálnych ochorení. Držte potraviny v zdravom prostredí. Nielenže vydržia dlhšie čerstvé, ale ich energia bude pre vaše telo lepšia. Pokračovanie na 2. strane.

Viac feng šuej trikov nájdete v našej galérii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
10.2. 2020 3:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44