30.5. 2018 17:00

Feng-šuej v spálni - harmónia v spaní

30.5. 2018 17:00

Feng-šuej v spálni - harmónia v spaní

Zriaďovanie spálne môžete uchopiť viacerými spôsobmi. Najlepšie je však spojiť estetiku, pragmatizmus a rešpektovať aj prúdenie pozitívnej energie, ktoré zaručí štandard feng-šuej.

O tom, že nejde o žiadnu veľkú alchýmiu, ale výraznú pomoc dobrému spánku. 

Každá izba je iná

Z pohľadu feng šuej je každá izba svojská a je nutné zohľadniť aj rozličné energetické prostredie, ktoré sa vyžaduje. V prípade spálne je dominantou veľká posteľ a nočné stolíky. 
Potom sú tu dvere a okná. To budú tri ingrediencie, s ktorými je potrebné pracovať. Samozrejme, aj v spálni platia všeobecné zásady, ktoré hovoria o poriadku, eliminácii nefunkčných vecí a čistote. A prirodzene, zrkadlo radšej nie.

Feng-šuej v spálni - harmónia v spaní

Posteľ ako centrálny bod

Jednou z možností je umiestnenie postele do centra miestnosti, diagonálne k dverám, pričom je čelom opretá o stenu. To je dobrý základ pre feng-šuej. Je nutné, aby bola posteľ uzemnená na oboch stranách, či už čelami, alebo masívnymi nožičkami pri nohách. 
Po oboch stranách môžete mať nočné stolíky. Nemusia byť identické, je tu priestor na kreativitu, ale mali by byť vyvážené. Preto je dobré väčšie komody a skrinky dávať pred posteľ. Uloženie na jednu bočnú stenu by spôsobovalo energetickú nerovnováhu. 
Koberec pod posteľou posilní pozitívne vibrácie a dobrý spánok.

Ako dobrý efekt posilniť ešte viac sa dočítate tu

30.5. 2018 17:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44