18.5. 2017 4:00

Feng šuej v spálni: Dajte si pozor na detaily

18.5. 2017 4:00

Feng šuej v spálni: Dajte si pozor na detaily

Feng šuej je staroveké čínske učenie, ktoré správnym umiestnením zariadenia dokáže nasmerovať energiu v priestore. Spálňa je miesto, kde sa potrebujeme zregenerovať po náročnom dni a načerpať pozitívnu energiu.

Feng šuej v spálni: Dajte si pozor na detaily

Tá správna energia
O význame spánku niet žiadnych pochýb. Má veľký význam pre regeneráciu fyzických i duševných síl. Nie je všetko zásluhou len správneho matraca, veľkú úlohu zohráva zariadenie, jeho rozmiestnenie, výber farieb, osvetlenia i dekorácií.

5 najčastejších chýb, ktoré doma robíme z pohľadu feng-šuej

Poriadok na prvom mieste
Energii čchi nesmie nič stáť v ceste, preto neskladujte žiadne staré a zbytočné predmety. Najmä v spálni je to veľkým lákadlom, pretože sem návštevy nechodia. Ak si nedáte pozor, namiesto harmonického a pekného prostredia sa spálňa môže premeniť na skladisko. Vyhýbajte sa tiež úložným priestorom pod lôžkom. Ak neporiadok nevidíte, neznamená, že neexistuje.

Feng šuej v spálni: Dajte si pozor na detaily


Nábytok
Pri výbere nábytku do spálne uprednostnite prírodné materiály, najmä drevo. Kov môže zosilniť pôsobenie geopatogénnych zón. Pri nábytku sa vyhýbajte ostrým hranám. Vyberte si posteľ s vysokým čelom, aby ste cítili stabilitu a bezpečie. Rovnako ako zdieľate spálňu so svojím partnerom by malo byť v páre i zariadenie a dekorácie: dva nočné stolíky, dve nočné lampy, dva obrazy. Vytvoríte rovnováhu a navodíte harmóniu.

Feng-šuej v obývačke: Vieme, čo prospieva lepšej atmosfére domácnosti

Miesto pre posteľ
Ak chcete načerpať počas spánku čo najviac síl dôležité je správne umiestnenie postele. Nesmie stáť priamo oproti dverám, ale ani pod oknom. Ležali by ste v energetickom prievane a prišli by ste o pocit bezpečia, ktorý pri spaní potrebujete. Váš organizmus by to zbytočne oslabovalo. Na dvere by ste však mali mať dobrý výhľad, preto je dobré, ak posteľ stojí uhlopriečne k nim. Posteľ umiestnite tak, aby k nej bol dobrý prístup z obidvoch strán.

Feng šuej v spálni: Dajte si pozor na detaily


Osvetlenie a farby
Prirodzené svetlo je pre človeka najprirodzenejšie a jeho silu treba využiť už ráno, aby ste sa nabili energiou pri vstávaní. Nevyhnutné je i umelé osvetlenie. Do spálne zvoľte jemné osvetlenie nad hlavou alebo nočné lampy po stranách. Správnu úroveň jasu docielite pomocou stmievačov. K upokojujúcej atmosfére v spálni prispievajú farby. Vyberte si jemné pastelové odtiene. Teplý alebo studený odtieň voľte podľa toho, na ktorej svetovej strane sa spálňa nachádza.

Feng-šuej: Ako z domu odstrániť negatívnu energiu?

Čo do spálne nepatrí?
Do spálne rozhodne nepatrí televízor, počítač ani športové náradie. Rovnako tu neumiestňujte pracovný kút. Spálňa je v prvom rade určená na spánok. Elektrické prístroje sú zdrojom elektromagnetického smogu a športové náradie pôsobí príliš aktivizujúco a tiež potláča romantiku. Z pohľadu harmónie partnerského vzťahu do spálne nepatria fotografie detí, rodiny či priateľov. A nemajú v nej čo robiť ani akváriá či fontánky, ktoré reprezentujú vodný element.

Zdroj: radomír
18.5. 2017 4:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44