16.7. 2020 9:00

Farebné, no elegantné: Superznámy pár ukázal svoje bývanie

16.7. 9:00

Farebné, no elegantné: Superznámy pár ukázal svoje bývanie

Foto: AD

Bývalý americký prezident Bill Clinton a jeho manželka Hillary, bývalá ministerka zahraničných vecí USA, bývajú striedavo v vo Washingtone a v New Yorku. Nazreli sme do jedného z ich domov.

Novogeorgiánsky domv Chappaqua, ktorý má časť fasády obložený červenými tehlami, bol postavený v roku 1951 a Clintonovci si ho nechali pred nasťahovaním zrenovovať. Pozrite sa, ako sa to Hillary s jej matkou, ktorá jej pri zariaďovaní domu pomáhala, podarilo.

Stretnutia v záhrade

Pri rekonštrukcii dom „otvorili“ tak, aby izby mali výhľad do tejto prekrásnej záhrady. Bolo to výhodné aj preto, že Clintonovci robievali veľa outdoorových podujatí, pri ktorých sa stretávali s desiatkami ľudí. Súčasťou rekonštrukcie bolo aj dostavanie solária, ktoré je obľúbeným miestom Hillary a obnova bazéna v záhrade. Hillary bola totiž zanietená plavkyňa a často ho využívala nielen sama, ale aj s rodinou a priateľmi.

Hillary bola zanietená plavkyňa.
Hillary bola zanietená plavkyňa.
Zdroj: AD

Pekné spomienky

V dome je veľa umeleckých diel, ktoré manželia zozbierali za posledné desaťročia. Dekorovanie priestoru bola záležitosť bývalej prvej dámy a je matky Dorothy Rodhamovej, ktorá spolu s dcérou vyberala nielen farby a vzory, ale aj väčšinu nábytku. Pani Clintonová si na toto obdobie rada spomína a často vravela: "Moja matka aj ja milujeme farbu a vidieť to v celom dome, ktorý bol v tom čase pre mňa oddychom a útočiskom z veľmi hektického a náročného života v tom čase.“

Dom zariaďovala spolu so svojou mamou. Obom sa páčili výrazné farby.
Dom zariaďovala spolu so svojou mamou. Obom sa páčili výrazné farby.
Zdroj: AD

Viac z bývania bývalého amerického prezidenta a jeho ženy uvidíte v galérii.

autor:  Daniela
16.7. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44