13.5. 2020 18:00

Farby vo feng šuej. Viete ich správne používať správne?

13.5. 18:00

Farby vo feng šuej. Viete ich správne používať správne?

Foto: Andreas von Einsiedel, getty images

Farba je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zmeniť energetiku priestoru. Už len taká maličkosť, ako nahradiť bežnú farbu obľúbenou, dokonale zmení pocit z miestnosti. No farby používané v súlade so zásadami feng šuej môžu do vášho príbytku a života priniesť mnoho zaujímavých zmien.

Základné delenie

Pracovať s farbami v zmysle feng šuej znamená ísť trochu ďalej, ako len ladiť podľa moderných trendov či pravidiel bytového dizajnu. Vo feng šuej sa farby priraďujú vždy k jednému z piatich prvkov - oheň, voda, kov zem a drevo. Každý prvok do interiéru vnáša osobité charakteristiky a ak ich správe nakombinujete, vo vašom domove nastane príjemná energetická harmónia.

Oheň

Pod tento prvok zahŕňame farby červená, oranžová, fialová, ružová a sýta žltá. Do priestoru prinášajú vášeň a vysokú vibráciu energií. Preto sa skvele hodia do pracovní, miest, kde sa zabávate alebo tvoríte. Ideálne do miest spojených s kariérou. Ohnivý prvok rovnako dokáže rozvibrovať aj sexuálnu energiu, takže jeho stopy by ste si určite mali dopriať aj v spálni.

Zem

Svetlá žltá, béžová, farba kože, zemité farby a pieskovcové odtiene. Všetky majú charakteristickú vlastnosť utlmenia a prinášajú do priestoru pokoj a stabilitu. Takéto odtiene sú dôležité pre harmonizáciu, ale aj duševné zdravie. Ideálne do relaxačných miestností, ale napríklad aj na privítanie do predsiene. Farby vám tak hneď naznačia, že ste doma.

Správne kombinácie prinášajú správnu energiu.
Správne kombinácie prinášajú správnu energiu.
Zdroj: Shutterstock

Kov

Charakterizujú ho len dve farby. Sivá a biela. Obe pôsobia na zostrenie zmyslov. Charakteristikou kovu je presnosť, ale aj istá rozvaha, opatrnosť kombinovaná s ľahkosťou. Eliminuje rozptýlenie a utužuje pevné sústredenie. Je to farba do kancelárií, ale napríklad aj do kuchyne. Určite sa vám pri takomto naladení budú lepšie pripravovať pokrmy.

Voda

Modrá a čierna. Farby, ktoré do vášho príbytku prinášajú bohatstvo, prosperitu a hojnosť. Preto sa ich určite nestráňte. Napriek tomu, že čiernu môžeme považovať za smutnú, v správnom nakombinovaní zvýrazňuje interiér, dodáva mu hĺbku a osvieženie. Modrá zasa priestor čistí od negatívnych vibrácií a prináša osvieženie. Ak si chcete pritiahnuť prosperitu, skúste si kúpiť tento repertoár farieb.

Drevo

Hnedá a zelená. Farby stromu a zároveň vo feng šuej aj symbol rastu a vitality. Prináša do nášho príbytku pozitívnu energiu optimizmu kombinovanú s pevnými základmi. Nie je to o hlave v oblakoch, ale príjemnom upokojení, že svet je pekné miesto. Pretože ak sa dobre cítite doma, budete sa dobre cítiť aj na svete. Potrebujete k tomu práve zelenú a hnedú. Ak ich dokonca reprezentujú prírodniny, je to skvelá kombinácia na nové nápady, inšpirácie aj príjemnú pracovnú pohodu bez stresu.

autor:  Marcos
13.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44