2.11. 2020 18:00

Efektná zmena v kúpeľni: Sprcha bez vaničky je nielen dizajnová, ale aj praktická

2.11. 18:00

Efektná zmena v kúpeľni: Sprcha bez vaničky je nielen dizajnová, ale aj praktická

Foto: ArchiExpo

Rozhodli ste sa pri rekonštrukcii nahradiť vaňu sprchovacím kútom? Sprchovanie je zdravé, rýchle a miniete pri ňom menej vody, a tým aj peňazí. Ak uprednostňujete sprchu pred dlhým vylihovaním v horúcej vode, odporúčame vám sprchovací kút bez vaničky.

Vanička ako zbytočná prekážka

Sprchovací kút bez vaničky nielen dobre vyzerá, ale je zároveň bezbariérovým riešením. Výhodou je, že vás nič nelimituje pri naplánovaní veľkosti priestoru na sprchovanie. Ako to v sprchovacom kúte vyzerá? Namiesto vaničky je odtok vody riešený žľabom zabudovaným priamo vo vyspádovanej podlahe. Plynulý odtok zaručí 2 % spádovanie podlahy smerom k odtoku. Dajte si záležať na výbere dlažby, vhodná je s protišmykovým povrchom.

Ide to aj bez dverí

Riešenie sprchovacieho kúta bez vaničky je dizajnovo čisté a elegantné. Nič nenarúša vzhľad podlahy a kúpeľňa pôsobí opticky priestrannejšie. V prípade, že zvolíte typ walk-in a zbavíte sa dverí, získate ešte bezproblémovejší vstup a krajší výsledok. Priestor na sprchovanie vymedzuje sklenená zástena z bezpečnostného skla so špeciálnou úpravou, ktorá zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa. Pri walk-in kúte máte príležitosť vytvoriť si riešenie na mieru, napríklad sprchu s „predsienkou“, dvoma i troma zástenami alebo priechodnú sprchu s jedinou širokou zástenou. Zástena môže byť osadená do steny napevno aj voľne, aby sa dala sklopiť k stene.

autor:  Radomir
2.11. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44